Mister America

Colonist

Divím se, že tento film vůbec vznikl. A vlastně ani nechápu, že ho v Americe nasadili do kin, jelikož cílová skupina diváků je natolik úzká, že to nemůže vydělat moc peněz (i když o ně tu pravděpodobně nikdy nešlo). Pokud to náhodou viděl někdo, kdo nemá ani tušení o existenci pořadu On Cinema at the Cinema a o jeho mytologii, tak musel být hodně zmatený :) V roce 2019 už nejde nastoupit do rozjetého vlaku, jakým vesmír On Cinema je. Aby člověk chápal tento humor a celý "příběh", který se za ty roky neustále vyvíjí, musí mít nakoukány všechny epizody, plus oscarové speciály a Trial of the Century. Já jsem bohužel (nebo bohudík?) jedním z takovýchto bláznů, tudíž je Pan Amerika přesně pro mě. Prvních dvacet minut je slabších, ale pak se to rozjede. Dobře jsem se tedy u tohoto mockumentary bavil, i když podle mě nedokázal překonat Trial of the Century nebo některé oscarové speciály. Je to vlastně remake filmu The Shaggy D.A. ;-) Každopádně se mi moc líbí, jak se to celé tváří strašně vážně, i když se tam říkají a provádějí neskutečné absurdity. Mně tento druh humoru sedí. Trochu jsem se bál, že ve filmu nedostane Gregg Turkington příliš prostoru (jeho obskurní filmové zmínky a slovní přestřelky s Timem jsou jedním z pilířů On Cinema), ale naštěstí se mé obavy nepotvrdily, každý GreggHead si tu přijde na své. Musím také podotknout, že Tim Heidecker není v žádném případě špatný herec, i když se v podstatě celou svojí kariéru záměrně kraví a hraje samé voly a komické figury, ve "vážnějších" (uvozovky jsou namístě) polohách mu to v tomto filmu sedí. Mister America sice není Popcorn Classic, ale za sebe ho hodnotím 4 pytlíky popcornu a k tomu přihazuji malou krysu s hlavou Rosettiho. ()