poster

Pyramidy: Odhalená tajemství (TV seriál)

 • Česko

  Pyramidy: rozlousknutí záhad

 • Francie

  Pyramides: les mystères révélés

 • angličtina

  The Pyramids: Solving the Mystery

Dokumentární

Francie, 2018, 6x46 min

 • Johny M.
  ****

  Pyramidy jsou fascinující stavby a tenhle dokument je rozhodně zajímavej, ale když třetinu každýho dílu zabere onanování nad moderníma technologiema a aspoň 30x v každym díle slyšíte jak je fotogrammetrie úžasná a 'pohled z ptačí perspektivy' (místo aby třeba využili moderní grafiku a ukázali, jak pyramidy a okolí vypadaly tehdy), tak už u třetího dílu nevíte, jestli se tomu smát nebo roztřískat televizi. Ještě že je těch dílů jen 6. Ale škoda, že pyramid není víc... PS: iritoval mě překlad "Chufuova" pyramida, místo "Cheopsova", jak jí zná asi většina lidí (wikipedie mě to ale následně vysvětlila).(5.11.2019)

 • cOOk
  *

  Naštěstí už většina lidí ví, že Zahi Hawass je zločinec první kategorie, tudíž pro mě nemá tento dokument žádnou hodnotu, i když je natočený pěkně. Ale bláboly neskutečné. Škoda že tyto technologie neumožní na místě použít skutečným archeologům.(27.2.2020)

 • pevico
  *****

  Zdejší "komentátor" jednoduchá ovečka "zahadum" pravděpodobně sledoval úplně jiný seriál. Nejen, že tento dokument poskytuje zásadní informace o vzniku i datování, ale hlavně přináší zcela nová data ze soudobého bádání.(26.12.2019)

 • zahadum
  odpad!

  klasika blábol rádoby dokument...nedozviete sa kto ich postavil, ako ich postavil, kedy ich postavil a prečo ich postavil. jednoduchým ovečkám stačí ak im nejaký ujo a teta čo akože študovali archeológiu povie takto to bol synak a teraz bež sa hrajkať...načo sa trápiť,že ľudstvo by dnes NIKDY nebolo schopné vytvoriť niečo takéto.. pre všetkých ktorí v hlavičke majú viacej ako prievan odporúčam tento skutočný dokument ktorý otvára oči a núti aj rozmýšľať racionálne a bez emócii....jednoduchým ovečkám neodporúčam.: https://www.youtube.com/watch?v=ighgFUldjIM&t=2978s(31.10.2019)

 • anatheman
  ****

  Za mě celkem dobrá dokumentární série. Především oceňuji, že odhalovaná "tajemství" jsou převážně vědeckého charakteru. Ezo tématiku tu naštěstí nenaleznete. Klad rovněž představuje to, že se v sérii přibližují současné archeologické metody - především tedy fotogrammetrie, která je tu snad v každém díle až obsedantně připomínána. 46 minut každé epizody je nabito informacemi, často i zajímavými novinkami, které přinášejí současné výzkumy.(27.10.2019)