ricci.s

Príbeh o dvoch rodinách. Tá prvá sa nasťahovala do nového domu, v ktorom ako vždy nie je niečo v poriadku. V minulosti tam totiž vyvraždili druhú rodinu, a očividne sú ich duchovia stále tam. A to bola teda rodinka úžasných, ktorá stála za to: Otecko neverný, matka taktiež neverná, mala s milencom najmladšiu dcéru, ktorú fotrík nenávidel, staršia dcéra tehotná bohvie s kým, synátor uplakaný gay. Ani sa nevidím, prečo dopadli ako dopadli. Dej sa odohráva najprv v súčasnosti (tam je v úvodných minútach trochu zmätok, lebo vôbec netušíme, o čo ide), potom v minulosti a napokon opäť v súčasnosti, kedy je už všetko jasné. Áno, je to duchárina skombinovaná s démonickým hororom, ale prekvapivo drastická (vidieť odseknutú hlavu malého dievčatka ako sa kotúľa dolu schodmi, tak to je rarita). Občas sa to snaží postrašiť (hoci sa nejedná o typickú šokovú terapiu ako to bolo v minulosti pri japonských vlasaticiach) a vraždy potešia. Som rád, že aj Filipíny, ktoré som väčšinou podceňoval, vedia nakrútiť technicky kvalitný a zaujímavý horor. ()

EvilPhoEniX

Celkem slušná duchařina z Filipín. Příběh se zaměřuje na dvě rodiny žijící v jednom domě, kde jsou obě strašeny nadpřirozenem, tedy opět nic originálního, ale je tam cítit snaha a tu třeba ocenit. Je to sice trochu levnější a lekačky nefungují vůbec, ale celkem se povedly vraždy ( uřízlá hlava, která se kutálí ze schodů dolů je fajn) postavy jsou celkem zajímavé a pár zajímavých nápadů se zde taky našlo, ale přišlo mi to celé trochu zdlouhavé, měl jsem pocit, že ten film má snad 3 hodiny, což není moc pozitivní vizitka minimálně pro mě. Fanoušci duchařin by filmu šanci dát mohli, zbytek když film neuvidí, asi se nic nestane. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí**. 6/10. ()