poster

Florencie a galerie Uffizi

 • Itálie

  Florence and the Uffizi

 • Itálie

  Firenze e gli Uffizi 3D/4K

 • anglický

  Florence and the Uffizi Gallery

 • Slovensko

  Florencia a galéria Uffizi

Dokumentární

Itálie, 2015, 85 min

Režie:

Luca Viotto

Scénář:

Laura Allievi

Hrají:

Simon Merrells
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • TwoFace
  ****

  Nemůžu se ubránit pocitu, že půlka filmu prostě chybí. Jakoby se někdo při prohlídce Florencie dostal na břeh řeky Arno a řekl si, že na druhou stranu po Ponte Vecchio prostě nepřejde. Protože o Ponte Vecchio (a nejen o něm, ale i o většině ostatních florentských architektonických skvostech) nezazní ve filmu ani jedna věta. Chápu, že se tvůrci chtěli zaměřit zejména na Uffizi, ale ani tahle část není obsahově zrovna moc nabitá. Rozhodně bych to tedy ani v nejmenším nepopsal jako "umělecký nájezd na město, který bere vše", jak stojí v obsahu filmu… Takových 45 minut navíc by to určitě chtělo. Ale 3D bylo celkem povedené, 4K obraz skvělý, Lorenzo Medicejský byl sympatickým průvodcem, a rozhodně bylo pěkné se do Florencie znovu vrátit alespoň takto. Jenom film naplno nevyužil ten neuvěřitelný potenciál nejkrásnějšího města světa.(22.5.2016)

 • Orbeek
  ****

  3D a herecké vstupy to brzdí....Jinak se snad, pokud jsou tvůrci při smyslech, na Florencii ani nedá nic "pokazit". Zobrazovaná díla a architektura podtrženy skvělou hudbou působí ve snímku velmi impozantně a emotivně. Znát je, je základem každého "kulturního" Evropana....i naplaveného ;)(3.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace