Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Recenze (2 079)

plakát

Cruella (2021) 

Takový exoftalmus endokrinologům holdujícím kinematografii musí přivodit po celou dobu projekce cukání rukou k předpisu tyreostatik, ale jinak vydařené, stylové retro, s perfektní hudbou, výpravou, humorné, svižné, fajn zábava na sobotní večer. Emmy se v tom našly skvěle.

plakát

Láska na kvadrát (2021) 

Polská kinematografie si vybrala svoji slabou chvilku. Kdybych neznala jejich několik senzačních romantických komedií, asi by mě to tolik nesmetlo. Tohle byla slátanina, kde nefunguje absolutně nic. Přeplácaný scénář, bez chemie mezi herci, hovadina natlačená mafiány, mrtvou maminkou, učitelkou převlečenou za modelku, odcestovanou jinou maminkou, smutným dítětem, alternativní výukou, rychlými auty, biofarmou, veteránem v garáži, reklamní agenturou se zlou, zlou přítelkyní, anafylaktickými záchvaty, hloupými učitelkami - kolegyněmi, vydírajicím zaměstnancem tatínka, zlým ředitelem školy, který chce školu zavřít, když se děti paní učitelky nepředvedou, co nejlíp , jo a ještě ten velký pes... No průser, jako kráva, vedle tohoto je většina českých hovadin stejného žánru za perly. A ty dialogy.. Ztráta času.

plakát

Bodyguard (2018) (TV seriál) 

Dvě třtiny výborné, poslední dva díly nekonečné, uondané, utahané, iracionální, překombinované, chvílemi šité horkou jehlou. Celkově mišmaš průměr, vizuálně moc hezky natočen.  Nebudu prozrazovat, ale od smrti jedné z hlavních postav to jelo dolů vodou.

plakát

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film) 

Vyčítat taškařici teatrálnost? To by se Oscar lámal smíchy v pase! Perfektní zpracování notoricky známé látky, konverzačka, ze které nejde spustit oči, pro milovníka divadla lahůdka, Stellinka peckovní, pánové taky váleli a jako bonus, pohled na holky jako lusk, Naděnku a Libušku. Paní Šafránková před pár dny zemřela, smutná zpráva zametla snad celým národem. Vzácná to dáma, podmanivě temperamentní, vzácně nadaná, vtipná, s citem pro výběr kvalitních rolí. Bez přehánění roky říkám, že Disney si může nakreslit sebekrásnější princeznu, žádná nebude hezčí, než naše Libuška. Ve Filipovi byla senzační, jako rybka ve vodě, člověku se mimoděk přes smích draly slzy do očí, smutná zpráva přišla moc brzy. Čest Vaší památce a jestli existuje nebe, spokojené setkání v kruhu činoherní party!

plakát

13 minut (2021) (TV film) 

Silný dokument, sama jsrm takovou černou vteřinu zažila, byť ne jako viník, ale také u té příšerné nehody vyhasl jeden život zcela zbytečně, vinou floutka, který se místo věnování volantu, věnoval mobilu a v obci to napálil 100km rychlostí do několika osobních aut náklaďákem, kdy se nad všemi přeživšími jejich andělé nevídaně nadřeli..., taky najednou čas běžel jinak, taky voněly květiny a keře, ptáci zpívali a taky následně došlo na letité výčitky, že co by bylo, kdybych tehdy jela pomaleji, nebo rychleji, kdybych změnila tok událostí, a taky se celé roky bojím stejného nárazu, který nejde vyhnat z hlavy, té nepředstavitelné hrůzy, která se souběhem několika různých událostí, stává až moc často... Kdo nezažil, ať je rád. Vít Klusák ty momenty a stavy vystihl docela přesně. A toho debila, co se třese, až zase sedne za volant, toho vymaštěného, nesoudného, vyšklebeného blba, toho fakt někam zavřít! To snad není pravda. A ten "náš" dáreček? Ale nebudu vás rozesmívat výškou "symbolického" trestu.. Mně osobně, ačkoli rovněž poškozené, je chabou útěchou, že v tom autě tehdy nejela rodina s třemi dětmi. A že jsem to přežila já, i několik dalších, přešťastných.

plakát

Charles Bronson (2020) (TV film) 

Nic moc dokument, který vyznívá všelijak a místy odsejpá docela ztuha. Ale Bronson byl ve své době pecka, zejména tenkrát v období Statečných Špinavců na Západě neměl chybu. (...jak Táňa v Okresním přeboru povídá Tetě, že mlčenlivý Předseda -Luděk Sobota je trochu jako ten Bronson, padám smíchy z gauče a pokládám to za jeden z nejvtipnějších heftů celého seriálu... 😆)

plakát

Ikonické páry Hollywoodu (2015) (TV seriál) 

Tak pořád je to "jedna paní povídala", ale koukám na to ráda, protože krom subjektivních názorů zúčastněných komentátorů na emoce a vztahy dvojic ( vždy je to pohled zvenčí a nemá smysl se tím příliš balamutit), zmiňují i informace ne příliš známé, plus hromady fotek, ucelené živtopisy a v podstatě i vývoje filmografií dotyčných. Taková pohoda ke kávičce, místy dojemná. Celkem často, jak už to v tragickém světě velkých hvězd bývá...

plakát

Sen o Kuksu (2015) (TV film) 

Kuks si zaslouží dokument promakanější, svižnější, nikoli tuto ochotnickou verzi, ale lepší než drátem do oka. Kuks samotný je drahokamem našich končin, jedno z nejmalebnějších barokních míst vůbec, rekonstrukce je perfektní, záslužný počin, když jsem na Kuksu, jsem šťastná! Alegorie a andělé... Ach!

plakát

Anne Boleyn (2021) (TV seriál) odpad!

Já se těším, až bude BBC vysílat dokument o ledních mědvědech. Takový Ursus Arctos už má casting v kapse. Za Jindry VIII., ještě ani nesbírali bavlnu, protože pobývali v lůně Afriky. Co pak takový anglický trůn? Z tohoto titulu si tedy dovolím vůči dílku zaprotestovat. Faktické chyby revolucionářských snílků v historických počinech jsou vždycky srandovní. Osobně marxistovi dávám dva roky, než se trošku vyblbne, pak se zase začne zkracovat povolená uzda bezmezné fantazie. Buď si začnou psát a točit filmy svoje, nejlépe o vlastní historii, řekněme takové 14. století Uganda- to by mohlo být zajímavé, co a jak tehdy, třeba i ta poezie, výtvarné umění, stavitelství, co v kmenu, co za kmenem, nemuselo by to být nutně o panovnících. Nebo budou obsazováni do rolí nikoli přesně definovaných historickými fakty, ale do rolí, kam přirozeně patří. Třeba jako Sidney Poitier, Morgan Freeman a spousta dalších, perfektních herců tmavé pleti.

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál) 

Plná palba. Vynikající záležitost. Dospělá, promakaná, po zásluze chválená. Vybočuje ze zajetých krimi kolejí silnou psychologickou linkou. Kate perfektní, tomu se říká herecký výkon, všichni zúčastnění rovněž výborní. Vydařené ve všech směrech. Klobouček! Finále nejde výstižně popsat, to se musí odžít.

Reklama

Reklama