poster

Dotkni se nebe (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Gongbueui nara

 • Jižní Korea

  공부의 나라

 • anglický

  Reach For The Sky

Dokumentární

Jižní Korea / Belgie, 2015, 90 min

Scénář:

Steven Dhoedt

Kamera:

Steven Dhoedt
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Praxis
  *****

  Děsivě realistický pohled na školství v Korei. Skrze několik hlavních hrdinů poznáváme těžký život během příprav na Test i následné radosti či zklamání po Testu. Odzbrojující je pak zejména neuvěřitelný tlak rodiny i společnosti. Naši studenti neví, co je skutečnost studia. 87% Shlédnuto na Festivalu Na hlavu...(20.4.2017)

 • Mik_e
  ****

  Dokumentární snímek Reach for the Sky přibližuje vcelku originální a neotřelou problematiku vysokého školství a především všeho s tím související v Jižní Korei. Konfuciánská morálka je všudypřítomná a na mladé studenty je kladen enormní společenský tlak na co nejlepší výsledky ve státních zkouškách na tu kterou vysněnou universitu. Pro našince poněkud frustrující podívaná (sám jsem se s trochou nadsázky přistihl při myšlence, že než toto martyrium a očistec absolvovat, raději bych emigroval do té Severní :) ), zároveň ale i zajímavá pro zjištění, jak vysoko si universitního vzdělání cení samotná země a co všechno je ochotná pro své studenty vykonat. Kapitolou samou pro sebe byla všudypřítomná mediální masáž a také pověrčivost Korejců, ochotných využít služeb kdejakého šarlatána jen proto, aby jejich dítko čekala co možná nejzářnější budoucnost. Dívalo se mi na to skutečně dobře, nenudil jsem se a to ani po zjištění, že se jedná o dokument a ne o klasický film. Celkový zážitek mi umocnila hudba, hezky gradující, která trefně vystihovala atmosféru daného obrazu a také stres studentů.(14.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace