Češi proti Čechům

• angličtina Czechs Against Czechs

Česká republika rok 2013. Nacionalismus ve své nejtemnější podobě je na vzestupu. Nenávist je cítit v hospodách, na ulicích i na internetu. Uskupení blízká českým neonacistům pochodujíc napříč městy, jejich stoupenci mávají černými vlajkami a „normální slušní lidé" jim z oken tleskají. Duchcov, Ostrava, Ústí nad Labem. Místa s podivnou atmosférou. Atmosférou něčeho nepříjemného co visí ve vzduchu. V této době se autor a režisér filmu na 8 měsíců odstěhoval do Předlic v Ústí nad Labem, do cikánského ghetta, které má tu nejhorší pověst. S kamerou namířenou na sebe se slušný Čech mezi „kopiemi Čechů" stává hlavní postavou svého filmu. Snaží se hledat odpovědi na nejrůznější otázky, které provázejí soužití dvou etnik – „bílého" a „černého". Mezi Romy nachází nakonec řadu přátel a odpovědi na vyslovené i nevyslovené otázky hledají společně. Ocitá se a zaznamenává podivné situace. V obležené ubytovně s chlapama, co drželi tyče a sekery. S vůdcem proticigánské demonstrace, který se do kamery svěřil, že ji svolal, aby „lidi povstali a konečně JE všechny povraždili". Dokonce i děti berou možnost násilí a smrti jako normální způsob, jak řešit problémy. (Bontonfilm)

Stumbleine odpad!

Další z řady tendenčních "politicky korektních" dokumentů tohoto již známého neomarxistického agitátora, jehož výtvory jsou sponzorovány ze začleňovacích strukturálních fondů globálního prediktora a jeho sociálních inženýrů, kteří se nám tradičně snaží vštěpovat myšlenku, že češi jsou postkomunistický nemyslící plebs s fašizoidními tendencemi, neboť zde odmítáme nadále živit parazitické etnikum ždímající náš sociální systém, a protože zde odmítáme živit i jiné parazitické národy ze zemí třetího světa, které se momentálně do Evropy valí po statisících, aby se mohly následně přisát na sociální systémy bohatých evropských zemí a šířit zde své totalitní nereformovatelné náboženství, prostřednictvím kterého se v budoucnu pokusí vytlačit tradiční křesťansko-ateistickou kulturu z tohoto kontinentu. Je to zkrátka věčný boj konzervativců a národovců, kterým záleží na osudu tohoto státu, potažmo celého kontinentu, s naivními liberály a humanisty, kteří preferují morální kodex a humanistickou doktrínu, neboť jde o tzv. pilíře evropských hodnot, které se ovšem momentálně bortí pod náporem invaze vypočítavých netáhel ze zemí třetího světa. Zkrátka, již i ortodoxní liberálové z řad českých havlistů a z řad mladých studentů humanitních oborů VŠ začínají chápat, že jde o sebedestruktivní politiku, nicméně i nadále je tu snaha globálních elit vytvořit z české omladiny nemyslící stádo, které zde bude bezmyšlenkovitě vítat muslimské ekonomické parazity a pomáhat se začleňováním nezačlenitelných. Tento permanentní mediální brainwashing podporují vlády západních evropských zemí, mainstreamová media, neziskové organizace a významně se přičiňuje i multikulturní výchova žáků, jakožto součást školních osnov. To je ten důvod, proč zde kdejaký stádovitě uvažující mladý rádoby inteligent, po vzoru newspeaku, hlásá bludy o nebezpečných xenofobech a fašistech a kolektivně "hejtuje" pana prezidenta a ostatní, kteří se neschovávají za politickou korektnost a dokáží aktuální problém nazvat skutečným jménem. Jen hloupá ovce může tomuto sebedestruktivnímu multikulti brainwashingu důvěřovat a dokonce ty bludy ještě veřejně hlásat. ()

DanielaE

Na hodnocení je vidět, že lidé vědí a přijímají většinou to, co zapadá do jejich již utvořenému obrazu světa. Jistě, dokument může být smeten ze stolu s tím, že multikulturní sluníčkářský kámoš Romů natočil protivlastenecký škvár. Jenže: Režisér pochází z rodiny, která je vše než multikulti smýšlející. On ve vyloučené lokalitě opravdu rok bydlel, s lidmi se denně stýkal, jedl a pil s nimi. Netajil problémy typu násilí, neplacení atd. Jen ukázal, že je to jak mezi bílými Čechy. Mezi nimi je taky dost velká skupina těch, kteří chlastají nepracují, kradou, vraždí, žijí z dávek, prohrávají výplatu či dávky v automatech atd. atd. Jenže když je takový bílý, může za to systém, Romové, uprchlíci, vláda, chemitralis, ... Pokud je takový Rom, může za to to, že je cigán. Žádný z vlastenců v dokumentu ukázaný nebyl animovaný nebo tak, každý jeden z nich (a jedna z nich, třeba ta "hodná" babička, která prohlásila, že Hitler "měl Židy nechat a Romy vyhladit") mluvili v reálu a sami za sebe. Ta holčina z první části dokumentu, kdy bylo zachyceno setkání občanů v Duchcově, která se tam snažila ostatním vysvětlit, že ona má v občance národnost Česká, že je Češka, že nikomu neubližuje, tak proč ji šmahem odsuzují jen proto, že je hnědá, byla velmi emocionální, ale evidentně nekašírovaná. Upřímně, mylsím, že má maximálně učňák a Nobelovu cenu nikdy nedostane, ale na tom je úplně stejně jako 90% těch tzv. vlastenců, vč. té, které "ukradli" českou vlajku. Za mě, pane režisére, dost dobrý! ()

numan odpad!

To nejodpornější, co ssebou dnešní doba nese - hyperkorektnost, pseudohumanismus, neomarxismus, dobroserství a podobný humus. Zcela nestravitelné pro nesluníčkáře. ()

Pacas odpad!

Žiji od mala ve městě kde máme cikánů až po prdel a touto sračkou mě ten vymaštěnej pičus co to natočil nedojme. A všichni tu "hodnotící" s držkou plnou humanismu, pravdy a lásky, prostřelte si hlavu vy bando pomatenejch zasranců co cikána viděli pouze v tomto "dokumentu". Z celého srdce bych vám přál zažít s cikánama to co já za posledních 30 let. Takže vás s velkým máváním posílám do prdele!! ()

Nick321 odpad!

Novodobý propagandistický snímek. Lehce to nastiňuje příčinu toho, proč jsou bílí občané naštvaní na Romy, ale co se konkrétně Duchcova týče, kdo jste tam ještě nikdy nebyl, představím vám ve stručnosti Duchcov. Jediná hezká lokalita z celého města je historický zámek a vedle kostel. Mimo tyhle dvě lokality byste v Duchcově nechtěli setrvat ani minutu za dne, natož v noci. Kdo tam bydlí, pak jen proto, že se tam narodil a nemá chechtáky na přestěhování do lepšího, do Duchcova by se dobrovolně stěhoval buď šílenec nebo takový průserář jako jsou ti, proti kterým ve filmu demonstrují. ()

SZINAI

Sám režisér Tomáš Kratochvíl říkal na Filmovém festivale v Chomutově: "Když si to tak vezmete, tak den dokument je jen o tom, jak jsem šel natáčet své sousedy, ale je v tom jedno ale. Sousedi byly Romové". Takže jak moc může ovlivnit hodnocení dokumentu, to že jsou v něm Romové? Dokument jako takový, dává divákovy možnost nahlédnout na dění při pro/ proti romské demostraci a jak to vypadá u romské rodiny v městské části Předlice v Ústí nad Labem. Materiály v dokumentu jsou použitelné, můžu doporučit pokud se chcete dozvědět jak probíhají demonstrace v ČR. Nic víc, nic míň. ()

pecolik

Jedná se o sociologický experiment, který se autorovi trochu vymknul z rukou a začal být (dle mého názoru) trochu tlačen do určité roviny. Zatímco začátek je pozitivní a je vedený ve stylu, ve kterém mám i sám osobní zkušenosti (cikáni jsou přátelští a udělají pro své první-poslední). Druhá polovina dokumentu už je trochu agitační. Ukazuje vše velmi jednostranně, přestože otázka začlenění Romů a jejich diskriminace (a o diskriminaci tu jde - sáhněme si všichni do svědomí) je velmi složitá a nelze ji posuzovat v žádném případě "černo-bíle". ()