Rip Up the Road

Velká Británie, 2019

Režie:

Toby L.

Dadel

Foals mám rád (hlavně tedy první tři alba, to poslední dvojalbum bohužel stojí za prd, kromě skladby Sunday), ale tenhle film je nuda. Půlku filmu se jen žvaní, na pořádný koncertní film si budeme muset počkat. Bylo ale smutné koukat se v době koronavirové na našlapané koncertní záběry, a závěrečný titulek oznamující, že 29.2.2020 Foals vyrážejí na velké koncertní turné, to byla katarze srovnatelná s největšími antickými tragédiemi. ()

Vabr

Foals je moje nejoblíbenější skupina, a tak jsem se rozhodl tenhle dokument překládat do češtiny. Nakonec jsem s tím přestal, protože byla angličtina moc těžká a prostě mě to nebavilo překládat. Bohužel mě zklamalo, že byl dokument zaměřený jen na turné a pár málo informací padlo o nových dvou albech (ENSWBL Part 1 & 2). Možná se tímhle stylem točí každý hudební dokument, a pokud ano, tak je mi to dost líto. Čekal jsem, že bude tento dokument zaměřený na celou historii Foals a zjistíme i nějaké zajímavosti nebo informace, které ještě nebyly řečeny. Obsahová stránka Rip Up the Road byla mizivá, ale koncertní scény se mi dost líbily. Dobře vás naladily a nabudily mě o něco více zajít na jejich koncert, až budu starší. Z dokumentu jsem se dozvěděl jen to, kde byly texty k novým dvou albům napsány, kam se členové přestěhovaly, když na něm pracovali, co říkají na fanoušky v Jižní Americe a v Japonsku a co si tak lehce myslí o svých budoucích písničkách. Opravdu bohužel nic důležitého nebo něco, co by vás zaujalo. Moc nechápu smysl tohoto dokumentu, ale docela dobře se na něj dívalo. VYHODNOCENÍ: RADŠI ZAJDĚTE NA WIKIPEDII ()