Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

plakát

My děti ze stanice Zoo (2021) (TV seriál)

Další z řady seriálů o mladých a pro mladé, které jsou audiovizuálně našlapané, ale jinak je vám úplně jedno, co se tam děje (a moc toho není). Čtrnáctileté feťačky (to je předmět) tam hrají dvacetileté supermodelky (to je podmět) s dokonalou pletí. A herečka hrající mámu hlavní hrdinky je jen o 13 let starší, takže jsem nejdřív myslel, že jsou to sestry. Zaujmout můžou jen česká místa natáčení, ale není jich dost.

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

Dost podivný počin, u kterého nechápu, pro koho je vlastně určen. Líbila se mi pocta starým sitcomům, u které s každým dílem poskočíme o dekádu dopředu a tomu odpovídá i vizuální styl. Tyto díly jsou pro věkovou skupinu 30+. Po prolomení čtvrté stěny jsem byl stále natěšený, protože jsem doufal v něco ve stylu Kingova Pod kupolí (a na kratičký okamžik jsem plánoval doplnit si těch 20 marvelovských filmů, co jsem nikdy neviděl). Bohužel se z toho ale rychle stala typická marvelovská blbina pro věkovou skupinu 15-, ve které postavy poletují vzduchem a metají po sobě z rukou blesky. Poslední díl byl už skoro nekoukatelný. A neumím si představit, že někdo dokáže docenit všechny části seriálu najednou.

plakát

Dokonalá planeta (2021) (TV seriál)

V prvních čytřech dílech je samozřejmě opět spousta úžasných záběrů, ale... BBC začíná pomalu ztrácet soudnost. Produkuje toho tolik, že už se v tom nikdo nevyzná, takže třeba vezme čtyři epizody, které by měly a mohly být součástí nějakého delšího cyklu, ale vydá je jako samostaný krátký seriál, nazve ho tuctově Dokonalá planeta a šup šup rychle předhodit lidem. Proč znova sopky, slunce, počasí, moře muselo být vydáno takhle? Není v tom žádný dramaturgický koncept. Záměrně píšu čtyři díly, protože ten pátý nazvaný Lidstvo je úplně zbytečný, obsahuje jen recyklované záběry z prvních čtyř dílů a mluvící hlavy, které nás stále dokola poučují o hrozbě změny klimatu, a působí to jako nepoužitý materiál z výroby filmu David Attenborough - Život na naší planetě. Ale jak říkám, záběry úžasné, první čtyři díly si pusťte.

plakát

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (TV pořad)

Překvapivě díky "čínskému nachlazení" to byli nejlepší Lvi za hodně dlouhou dobu. Tím, že jsme škrtli různé VIP "celebriti" a rauty, jsme se mohli víc věnovat tomu, o co by mělo jít především, tedy filmům. Podoba večera se vzhledem k situaci vydařila a u úvodní scénky s postavami z filmů jsem se i smál. Škoda jen, že "Akademie" je stále stejně nekompetentní jako dřív (líbil se mi Šarlatán i Krajina ve stínu, ale ceny za střih a hudbu jsou trochu mimo). A nominace pro Žáby bez jazyka jsou průšvih srovnatelný s Donšajny.

76 Days (2020)

Film není o lockdownu ve Wu-chanu, ale pouze o situaci v tamější nemocnici. Po 95% filmu jen sledujeme doktory v hazmat oblecích a jejich pacienty a návštěvy, a do ulic města se téměř nepodíváme. Jakkoliv to tam jistě měli těžké, tento film je téměř neukoukatelný a informačně velmi chudý, což je u dokumentu problém.

Sound of Metal (2019)

Jestli se těšíte na metal, tak jděte o film dál, nějaký ve filmu zní jen asi první minutu a možná to ani metal není (nejsem expert). Tento film je prostou, civilní a nepřikrášlenou studií muže, co ztratí sluch a musí si zvykat na nový život v úplném tichu. Otočte volume doprava, protože film je hodně tichý a mohly by vám uniknout některé drobné (tiché) nuance ve zvukové složce filmu.

plakát

Božena (2021) (TV seriál)

Asi jako všichni jsem znal Boženu Němcovou jen ze školních lavic a měl jsem ji zafixovanou jen jako nudnou bábu píšící nudné knihy. A ona to byla přitom velmi zajímavá osobnost, která předběhla dobu o 100 let a neměla to v tehdejší společnosti lehké. Dokonce jsem si o ní začal něco číst na internetu a porovnávat to se seriálem, a jistě nejsem sám, seriál značně přispěl k popularizaci Němcové obecně. Už jen za to patří tvůrcům dík, seriál je navíc slušně natočený a s každým dílem lepší. A ne, její knihy číst nezačnu, ty považuju za nudné pořád.

plakát

Jsme, jací jsme (2020) (TV seriál)

Skvělý seriál o dnešních normálních dětech, co experimentují se svou sexuální identitou, leč jsou nuceny žít se svými rodiči na vojenské základně. Věřím, že takhle nějak to tam opravdu vypadá. Doporučujte prosím tento seriál všem mačo military chlapům, za tu srandu to stojí:) A Chloe Sevigny jsem vůbec nepoznal, je tam naprosto skvěle zošklivěná.

I Am Greta (2020)

Toto je jeden z výsledků POMOvy snahy dostat CSFD co nejvíc do mainstreamu. Takže to tu vypadá jak na Novinky.cz a spousta slušnočechů tu hodnotí film, který určitě neviděli (už jen proto, že k němu nejsou české titulky a správný slušnočech anglicky neumí). A to vše kvůli nenávisti k dívce, která se snaží udělat lepší budoucnost pro nás všechny. Pokud se jí to povede a planeta bude zachráněna, tak nepochybuji, že právě Greta jakožto symbol změny se stane uctívanou historickou osobností. ______ Film je průměrný.

plakát

Moje učitelka chobotnice (2020)

Nádherný milostný příběh člověka a chobotnice. Fakt nechápu, jak je někdo může jíst. Nejen, že hnusně chutnají, ale jsou i chytré!