Znamení (E01) (epizoda)

Omen

Omen

Drama / Fantasy

Itálie, 2020, 47 min

Komentáře uživatelů k epizodě (1)

• Trevor

Liberálny odpad svoju nenávisť voči kresťanstvu teraz zobrazuje v seriáloch, v ktorých prebiehajú inkvizičné procesy (Meno ruže na RAI, tento úbohý pokus o seriál na Netflixe). Václav Kaplický napísal skvelú knihu Kladivo na čarodejnice ktorú v roku 1969 sfilmoval Otakar Vávra. Pred 51 rokmi, v dobe komunizmu tak vznikol film o inkvizícii, ktorý tieto chabé pokusy dnešného liberálneho fanatizmu v Západnej civilizácie strčil do vrecka, prirodzene s nižším rozpočtom. Rozmýšľal som, že spočítam koľkokrát sa postavy vo filme prežehnajú ale nakoniec som sa rozhodol inak. Český genderový hnoj, ktorý k seriálu spravil titulky potom, ako Pietro odzadu zo žartu prepadne mladú devu, preložil text ako "kožušiny alebo Tvoj život, hochu" pričom Pietro zreteľne povie ragazza, čiže dievča, slečna. Toľko k intelektu liberálov z Netflixu. Seriál neupúta vôbec ničím, snáď dobovou atmosférou aspoň sčasti, inak sme svedkami podpriemerných nehereckých výkonov, zápletky ktorú by lepšie zvládol aj maturant v študentskom filme a predsudkov a predsudkov voči jednoduchým ľuďom z vidieka. Bola taká doba ale Netflix má z toho evidentne komplexy. Skúste si porovnať príchod morového sprievodu do osady roľníkov vo filme Siedma pečať od Ingmara Bergmana z roku 1957 s týmto hnojom od Netflixu, pričom liberálny amíci majú k dispozícii 60 rokov technického pokroku. Niet čo dodať.(18.2.2020)