Závodník

• Irsko The Racer (více)

Léto 1998. Zahajovací etapy Tour de France jsou přesunuty do Irska. Devětatřicetiletý belgický jezdec Dom Chabol je jedním z nejlepších “domestiků” (podpůrných cyklistů) za posledních 20 let. Je to role obětního beránka – musí udávat tempo, blokovat vítr a poskytovat kýženou podporu hlavním hvězdám týmu – jeho vlastní vítězství nepřipadá v úvahu. Ale Dom tajně touží po příležitosti obléknout žlutý dres – alespoň jednou. Na začátku svého pravděpodobně posledního závodu je však Dom bez okolků vyhozen z týmu, kterému obětoval celý život. Náhodné setkání s mladou irskou lékařkou Lynn nakonec zmírní jeho žal a Dom si začne zvykat na život bez sportu. To ještě netuší, že velká dopingová aféra vyřadí dalšího člena týmu největší cyklistické události a Dom se ocitne zpátky v sedle... (Cinemax)

Los_Angelos

Tour de France, stárnoucí závodník na odpis, kterej to všem natře (co na to Wimbledon?). Film bohužel jen tak klouže po povrchu, nerozjede pořádně ani vztahy, ani doping, ani boje v peletonu. Nicméně sportovní fanoušci zklamáni nebudou. ()

vinducha

Moc komedie jsem v tom nenašel . Protože je to spíš dost podrobná sonda do mašinerie vrcholové cyklistiky 90. let . A tam teda panáčkové mastili pořádně . Kdo nesype s námi ,  sype proti nám . Pro mě i seznámení s hierarchií vrcholných týmů , třeba o takovém Domestikovi jsem zde zaslechl poprvé. ()

Zaks

Filmy o cyklistike mám rád, ale tento zrovna moc nevyšiel. Celý čas sa riešil len doping a podobné hlúposti. Áno, doba vtedy bola taká, ale tu mi chýbala podstatná vec - atmosféra. Vzťahy medzi pretekármi boli umelé a celý príbeh pôsobil veľmi chladným dojmom. Pretekárske pasáže, tak to bola hrôza, na to sa ani nedalo pozerať. ()