Reklama

Reklama

Závodník

  • Irsko The Racer (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Léto 1998. Zahajovací etapy Tour de France jsou přesunuty do Irska. Devětatřicetiletý belgický jezdec Dom Chabol je jedním z nejlepších “domestiků” (podpůrných cyklistů) za posledních 20 let. Je to role obětního beránka – musí udávat tempo, blokovat vítr a poskytovat kýženou podporu hlavním hvězdám týmu – jeho vlastní vítězství nepřipadá v úvahu. Ale Dom tajně touží po příležitosti obléknout žlutý dres – alespoň jednou. Na začátku svého pravděpodobně posledního závodu je však Dom bez okolků vyhozen z týmu, kterému obětoval celý život. Náhodné setkání s mladou irskou lékařkou Lynn nakonec zmírní jeho žal a Dom si začne zvykat na život bez sportu. To ještě netuší, že velká dopingová aféra vyřadí dalšího člena týmu největší cyklistické události a Dom se ocitne zpátky v sedle... (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (16)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nestůj, když můžeš sedět. Neseď, když můžeš ležet. A pij hodně kafe. A každej večer si ho vyhoň, abys vyčistil trubky." Cyklistiku mám rád, týmový fórky mě vždycky bavily a domestik je skvěle placený zaměstnání. Přesto mi do profi cyklisty chybí ... teda vlastně přebejvá asi tak 40 cm a 40 kg. Taky mi nevyhovuje pravidelnej režim - dvě těstoviny, vyzvracet je, steroidy, 200 km na kole, tři zrnka rýže, EPO, masáž, antidopingová kontrola, hormony a dobrou noc v sedle. Díky, nechci. Ale veterán Dom mě dost zaujal a v dost mizerně natočenejch závodech i při leženích s doktorkou jsem mu fandil. Znám totiž pár cyklistů, kterým doping odrovnal játra a vím, že kdyby dostali nový, tak do toho půjdou zase. Když to berou všichni, tak to přece není doping. To dá rozum. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Parádne! Napriek relatívne priemerným hodnoteniam a vlažným recenziám bol pre mňa tento film skvelý. Nie som síce žiadny cyklistický nadšenec, ale táto filmová tematika ma rozhodne bavila. Obzvlášť, keď príbeh nie je z pohľadu hviezdneho team lídra, ale z domestika, ktorý to tam celé odmaká a v závere sa musí uhnúť predurčenej hviezde. Musí to byť náročné, spraviť všetku špinavú prácu, a potom sledovať ako kolega zoberie všetku pozornosť a obdiv len na seba. A taká je celá Domova kariéra, ktorá sa postupne chýlila ku koncu. Takže už len základ filmu bol pre mňa nesmierne zaujímavý, plus ešte k tomu tie rôzne okolnosti a trendy vtedajšej cyklistiky (samozrejme myslím EPO). A veľkým plusom tohto filmu bol aj ten ironický rozmer, ktorý relatívne často vystupoval do popredia. Fakt super, film hodný 5*! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„BYL JSEM DOBREJ A TEĎ NEUDRŽÍM TEMPO. CO BUDU DĚLAT?“…   Komedie? Spíš smutnej příběh plnej cyklistickejch pravd a ftípků. Samozřejmě nechybí „cyklistická“ alchymie… no a vo tom to asi celý je. I domestic totiž může chtít vyhrávat. A když už neudržíš s nejlepšími tempo… Asi jsem čekal víc, než už dříve viděný a profláklý…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bez kola nejsem nikdo. 2.) Nikdy nic nevyhraju. A nevadí mi to...                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hlavní důvod, proč jsem Závodníka chtěl vidět, bylo téma – cyklistika a Tour de France. Scénář si totiž nebere servítky a přesně otvírá to, co jsem předpokládal - dopink. To jsem ale ještě netušil, že jedny z vedlejších, ale zásadních rolí, hrají jak Karel Roden, tak Iain Glen. S nimi film působí, jak kdyby se mu povedlo všechno, na co šáhne. A je to vlastně pravda. Lepší cyklistický film jen tak nenajdete. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Solidní podívaná na známé téma. 1)  Film nepřináší nic nového pokud jde o pohled na vrcholovou cyklistiku. Opět je tu vášnivé zaujetí sportem a penězmi, které přináší, týmová soupeřivost i spolupráce, podpůrné drogy pro zvýšení výkonu i pohled "zvnějšku" prezentovaný Chabolovou milenkou. Zpracování je rovněž takové, jaké lze očekávat._____ 2)  Zajímavé je přiblížení činnosti domestika a jeho role v týmu._____ 2)  Takže jediné, co překvapilo (přinejmenším mě) byla nečekaná pointa._____ 3)  39letý Vlám Louis Talpe (domestik Chabol) působí velmi vysportovaně a do role se hodí._____ 33letý Belgičan Matteo Simoni (leader týmu) na mě svou erotickou přitažlivostí zapůsobil už v seriálu Callboys a ani tentokrát to není jiné. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama