Lindemann: Platz Eins

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Německo, 2020, 4:40 min

JesterKruger odpad!

Moc často klipy nehodnotím, ale možná po tomhle klipu je budu hodnotit často. Každé osobě (Muži nebo lesbičce), které tento klip způsobil příjemný pocit, tak má fakt poškozený mozek. Tohle je umění? Lindemann má v kleci ženy a pak je znásilňuje? Toto pro mě není umění. Nevadí mi poslouchat písně s ostrým sexuálním podtextem, ale společně s tímto " klipem " to není poslouchatelné, natož koukatelné. Tento klip jsem musel ke konci vypnout, protože jsem se z něj málem pozvracel (Přece nebudu dokoukávat něco co mi dělá špatně). Nejhorší věcí na tomhle klipu je ale ta, že veškerý sex který je tu zobrazen je reálný a zobrazuje explicitní sexuální záběry, včetně nuceného orálu. Další hrůza je ale ta, že díky tomuto klipu plně věřím veškerému obvinění o pašování drog či zneužívání, které bylo na Lindemanna podáno. A to už je přes čáru. Kdyby ten klip někdo udělal animovaný tak by mi to až tolik nevadilo, ale i přesto, kdyby to někdo animoval, tak by musel vynechat některé ty stupidní záběry, které v originálu jsou, a také naznačit nějaké spravedlivé rozuzlení, že toto se dělat nesmí. Ani trochu mi nepříjde, že tento klip je proti sexuálnímu zneužívání. Mě příjde, že tento klip to akorát podporuje. Když Rammstein vystupovali na koncertě v Berlíně, a předváděli tam znásilnění k písničce " Bück Dich ", tak mi to vůbec nevadilo, protože to bylo pouze hrané a byl to jejich styl. Tady ale ten sex hraný není (Nemyslím tím to, že Lindemann ty ženy znásilňoval pro klip. Ale myslím tím to, že do nich opravdu strkal pomůcky jako je rober*ek apod.). No a ještě další věc. Tenhle klip bude mít hodně negativní dopad na společnost. Pokud tento klip neukáže nějakou výraznou zprávu, že tohle je špatná cesta chování člověka, tak ho klidně můžou sprovodit ze světa, stejně jako několik urážlivých příspěvků kreslířů na Twitteru, které zobrazovali hrubé znásilňování apod. No, a pokud se mám vyjádřit k tomu, jak se mi líbí samotná písnička z klipu, tak ta sice není nejhorší na planetě, ale je to dost silný podprůměr. Mám rád hudbu od Rammstein, ale nemám rád jejich členy. Zejména Lindemanna. Blbec jeden. ()