Mariah Carey: The Roof

(hudební videoklip)
  • USA Mariah Carey: The Roof (Back in Time) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1998, 5 min

Real Tom Hardy

"I GOT YOU STUCK OFF THE REALNESS" ----------- Znova som si vybral skladbu, do ktorej som zamilovaný až po uši, avšak ku klipu nemám absolútne žiadny vzťah, čo nie je najlepšie, keďže sme na ČSFD a nie na hudobnej stránke a má ísť o videoklip, a preto, aby som nedopadol ako corpsy, to s hodnotením/komentovaním videoklipov skúsim zakončiť pri počte 10 (aktuálne 2). A teraz naspäť k veci! Povedať, že ten legendárny a ikonický beat zo skladby 'Shook Ones (Part II)' je legenda a ikona, by bolo slabé vyjadrenie, zľahčovanie, nedocenenie. A presne ten beat, snáď najšpinavší a najtemnejší hneď po 'Survival of the Fittest', paradoxne z rovnakého albumu The Infamous, sa dostal do jemnej starostlivosti a spojenia božského hlasu Mariah Carey. Toto je jedna z mojich najobľúbenejších a najmilovanejších kolaborácií vôbec, najobľúbenejšia a najmilovanejšia skladba (vôbec) a už len z predstavy toho spojenia Mariah Carey x Mobb Deep na podmaze druhého Shook Ones dostávam úplné zimomriavky. Netuším, koho napadlo takúto vec pred 20 rokmi zbúchať dokopy, no chcem mu dať pusu na čelo. No a teraz, nech nie som za úplného kkta, že ku klipu nič nepoviem, tak poviem, že k nemu nie je čo povedať. Mariah behá po streche svojho apartmánu niekde v New Yorku, celá mokrá, lebo prší, sem tam (často) jej nohy, červené sandálové lodičky a tak by som to nejak uzavrel. No bohužiaľ, nie je tam viac o čom. ----------- KLIP: 2* / SKLADBA: 5* (za Extended Version s Mobb Deep viac 5 hviezd ako je vôbec možné dať) ----------- VIBE magazín dal dokopy tento playlist, v ktorom chronologicky zostavil všetky MiMine hip-hop/rap kolaborácie, ak by to náhodou chcel niekto očekovať a baví ho takéto kombo. --------- Uložím si sem odkaz na sample. ()