Největší dánské shromáždění tuleňů kuželozubých odpočívá na skále v moři nedaleko ostrova Christianso, který je nejvýchodnější částí země. Populaci, jež tu ale nežije trvale, tvoří téměř výhradně dospělí samci, kteří se budou snažit zplodit potomstvo. Blíží se období říje a námluv. Je tedy nejvyšší čas vydat se na cestu, aby si našli partnerky, s kterými se budou moci spářit. Pátrání začíná. Tulení samci vyrážejí do všech stran. Někteří budou hledat partnerky v zemích mimo hranice Baltského moře. My však budeme sledovat jednoho tuleně, který zůstane v Dánsku, i když samozřejmě na jiném místě. Obecně lze říct, že pobřežní vody Dánska jsou plné živočichů, které mnozí z nás nikdy nespatřili na vlastní oči. Hranici mezi mořem a souší zde tvoří více než 8700 kilometrů pobřeží, na nichž najdete vše od poklidných písečných pláží po bílé křídové útesy. V dánských mořích a na jejich březích je podstatně víc života, barev a dobrodružství, než se na první pohled může zdát. (Česká televize)

Marze

Dokumentární seriál na České televizi o dost vybydlené nehezké zemi s obyvateli dlouhodobě se umísťujících na prvních příčkách v indexu štěstí a zároveň největší spotřeby psychofarmak. Filmový čas je věnován mořským živočichům. ()