Epizody(12)

Skeksis

Konečne niečo z Indie, kde nečurákujú v raťafáckych plachtách, ani namiesto súhlasu nekývajú hlavou ako keby im išla odpadnúť. Veľmi dobre premyslený seriál, kde som si zgustla na každom dieli. Najprv som si myslela, že ide o 7edem smrteľných hriechov v rámci kesťanstva. Omyl. Jasné, že v Indii nie. Namiesto Ježiša Krista a všetkých svätých tam poučuje nejaký cool Rávan, ktorý má namiesto siedmych smrteľných hriechov ešte o dva či tri podivné apelácie na nervy viac. Nedeje sa tam nijaká indická toxická maskulinita, z čoho som bola trochu (a milo) prekvapená. Beriem to ako Fincherov 7even v indickom prevedení. Ale možno ešte o niečo sofistikovanejší. ()

rostsoft

Velmi zajímavý kriminální případ s netypickou tématikou. Rozhodně mohu říct, že nic podobného jsem ještě neviděl. Každopádně tento snímek určitě stojí za to, aby ho každý shlédl. Sice začátek byl takový toporný, ale od poloviny už se začala rozplétat celá zápletka. Raději bych tedy uvítal, kdyby se to rozplétalo až téměř na konci. Celému seriálu by to dalo tajemnější ráz. ()