Imitátor odchází po svém výstupu do šatny a všude ho pronásleduje vidina Vlasty Buriana. Na každém představení diváci žádají, aby slavného komika předvedl. Imitátor se rozhodne vzít si raději dovolenou, ale ani tehdy nemá klid. (oficiální text distributora)

Algen

Pokud bychom to hodnotili jako film, byly by to dvě *, pokud se na to ale podíváme jako na poctu vynikajícímu komikovi, pak musím dát hvězdičky čtyři. Je to pěkný sestřih scének z Buriánových nejlepších filmů. ()

Blackadder

Moc pěkný sestřih Burianových gagů a písní, avšak: * mnoho z nich necitlivě ustřiženo, např. operace prstu * některé velmi přeházené (např. Lelíček) * hudba Zdeňka Lišky v tomto případě zcela nevhodná ()

Mishelen

Vcelku důstojná pocta králi komiků Vlastovi Burianovi krátce po jeho smrti. Celkově to na mě ale působí trochu rozpačitě. První polovina filmu je dobře setřihána a dotáčky pěkně ladí do děje. Ale pak se tahle myšlenka vytrácí a jde jen o to ukázat scénky z jeho filmů, které by snad opět měly dávat děj, ale já jsem ho tedy nepochopil. Přesto bych hodnotil jako jeden z nejlepších střihových filmů u nás. ()