Uhorčík si nájde nových, nečakaných spojencov, ktorých sa doteraz bál ako čert kríža. Spolu s nimi pripravuje prekvapenie pre Jánošíka s družinou, pričom netuší, že aj oni majú pripravené prekvapenie preňho. Jedna strana bude zaručene prekvapená viac než druhá. Gróf s drábom a kapitánom Kodanom prišli na spôsob, akým by mohli dostať Brigitu na svoju stranu a tým získať zásadný vplyv na dianie v lese. Lenže ich plány nečakane prekazí grófka. (TV JOJ)

• Kapitán Kodan v závere povie vetu: „Ja to prehĺtam.“ Je to ďalší prípad, kedy jeho postava používa ikonické skomolené hlášky politika Andreja Danka. (ČSFD)
  • Eva Máziková si v úlohe upírky po požití drogy zaspievala vlastnú pesničku "Iná žena". (ČSFD)
  • Šľapanie kapusty v sude za spevu „do dvorička do dvora“ je narážkou na film Pacho, hybský zbojník (1975). (ČSFD)
  • Ku koncu epizódy zaznie v ľudovom podaní aj hlavná pieseň z filmu Limonádový Joe (1964). (ČSFD)
  • Keď sa dve družiny dohadujú o tom, či súboj vyhral Jánošík alebo Uhorčík, hrá skladba "We Will Rock You" od kapely Queen. Na konci boja týchto družín hrá, opäť od tejto kapely, skladba "I Want To Break Free". Nasleduje "I Wanna Dance With Somebody" od Whitney Houston. (ČSFD)
  • Uhorčíkovo predstavovanie upírkam, výber drinku i hudba, ktorá túto scénu sprevádza, je narážkou na filmy o Jamesovi Bondovi. (ČSFD)
  • Pri stretnutí Dunajok s Jánošíkovou družinu hrá skladba "Man With a Harmonica" z filmu Vtedy na Západe (1968). (ČSFD)