Christmas Child

USA, 2004, 93 min

Bill Ewing

Eric Newman

John Lafferty

Co si počít se svým životem, když za pár dní oslavíte 40. narozeniny, nedávno vám zemřel váš adoptivní otec, vaše manželství ztrácí náboj a vy nevíte, co a jak dál? Hlavní hrdina Jack to řeší tak, že pár dní před Štědrým dnem odjíždí do malého městečka,, které se nachází na fotografii, jíž našel v pozůstalosti adoptivního otce, a kde by se mohl dozvědět něco více o své biologické rodině. Příběh je to zajímavý, atraktivní a dá se říci i docela napínavý, opravdu jsem si nebyl vůbec jistý, jak celý tenhle příběh dopadne. Jedná se o jeden z těch lepších vánočních filmů, který je prodchnut úžasnou atmosférou blížících se Vánoc, navíc atmosférou maloměstskou, což je o to zajímavější, protože z vlastní zkušenosti vím, že vánoční filmy odehrávající se na maloměstě či předměstí mají své nezaměnitelné kouzlo, a zde se to znovu potvrdilo. Místní děti zpívají dva dny před Vánoci koledy, místní reverend hraje na kytaru, místní matrikářka chodí v zajímavém vánočním svetru, zkrátka úžasně domácké prostředí, které ve spojitosti s Vánocemi nemá chybu a je doplněno atraktivním příběhem. To vše musím ocenit, a tak film označuji jako nadprůměrný a uděluji mu čtyři hvězdičky.(6.1.2012)