Watch The Throne

• Velká Británie Watch The Throne

Dokument zachytáva vznik a tvorbu rovnomenného kolaboračného albumu, ktorý sa tučným písmom zapísal do análov amerického hip-hopu a hudby ako takej. (Real Tom Hardy)

Real Tom Hardy

"FUCK SOSA, THIS HOVA, THIS IS REAL LIFE, THIS IS WHAT THE ENDING OF SCARFACE SHOULD FEEL LIKE." ---------- Ani nespočítam na prstoch dvoch rúk, koľkokrát som na ČSFD vzdal (či už niekde v komentári, alebo inde) svoju neutíchajúcu lásku k albumu Watch The Throne (a samozrejme My Beautiful Dark Twisted Fantasy), čo je celkom paradox vzhľadom na to, že toto je web o filmoch. Nespočítam, koľkokrát som básnil o tom, aké sú tieto dva albumy produkčne kolosálne, megalomanské, brutálne, monštruózne a texty so zvukom tak opulentné, také braggadocio, že viac to už nebolo ani možné potiahnuť hore a viac to zopakovať už možné asi ani nebude. Jedna éra, ktorá už nebude nikdy naspäť. Ak by niekto chcel vedieť/počuť, ako znie grandióznosť, opulencia, prepych, luxus – stačí si pustiť WTT a/alebo dve skladby z neho – 'H•A•M' a 'Illest Motherfucker Alive' – opusy produkcie Southsidea a Lexa Lugera. Tento doku na poli desiatich minút preniká dnu do tvorby albumu a aspoň na takto krátky moment ponúka pohľad na to, ako sa vytváral masterpiece. Medzi zábermi je aj Russell Crowe počúvajúci skladbu, v ktorej je menovaný, no a tiež Shawn Carter, ktorý sa pri tvorbe 'Why I Love You' (zrejme) rozplakal. Pre tých, ktorí náhodou presne vedia, o čom som tu vyššie bľabotal, je týchto desať minút nevyčísliteľných. A pre tých, ktorí si toto náhodou prečítali a vôbec netušia, o čom tu meliem, úplne chápem x) --- (25.2.2021) Po dvoch mesiacoch a minimálne 30 zhliadnutiach (veď len teraz som to pozrel 4x po sebe) v mizernom a príšernom 360p rozlíšení, ako keby sme boli v roku 2005, sa mi to podarilo nájsť v kryštálovom 1080p, čo tomu celému dalo úplne nový rozmer a konečne s pokojom na duši a láskou v srdci môžem navýšiť na premrštených, ale za to emocionálne úprimných päť hviezd. (x) (x) (x) ()

• V dokumente je možné počuť skladby, ktoré neboli nikdy vydané ani po takmer desiatich rokoch. (Real Tom Hardy)
  • V dokumente je možné vidieť aj 1 z 1 obraz s podtitulom "Monster" od známeho súčasného amerického výtvarného umelca Georgea Conda. (Real Tom Hardy)