Reklama

Reklama

Život s Hitlerem


Pád a odkaz 1940–1945 (E03)

(epizoda)
  • Česko Pád a odkaz (více)
Austrálie, 2020, 50 min

Obsahy(1)

V roce 1940 byl Hitler sedmým rokem u moci a vedl nelítostnou válku napříč Evropou. Zahynou miliony lidí, bude zahájen holokaust a Německo utrpí těžkou porážku... 1940–1945. 22. června 1940, pouhých šest týdnů po zahájení bojů na západní frontě, byl zástupci Německa a Francie podepsaný akt kapitulace. Hitler si na něm dal záležet, byl přivezen vlak, ve kterém Němci podepisovali kapitulaci po první světové válce. Hitler se prezentoval jako zdatný generál, schopný vést úspěšně válku. On, pouhý poddůstojník, dosáhl během kratičké války proti Francii to, co nedokázali všichni generálové z první světové války za čtyři roky. To bylo důvodem, proč v roce 1940, po porážce Francie, dosáhl Hitler vrcholu své popularity. Při návratu do Berlína Hitlera vítaly nadšené davy. Obraz, šest let tak pečlivě vytvářený propagandou a sjezdy strany, byl potvrzen jeho pozoruhodnými vojenskými úspěchy. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aféra blázon Rudolf Hess a osudové ťaženie do Sovietskeho zväzu. A potom veľký pád, no holocaust a domobrana fungovala až do konca. Za porazenecké nálady esesák venoval projektil do spánku. A že ľudia o vyhladzovaní židov vedeli, o tom pochýb nie je. No potrestať všetkých nešlo a tak to 99,9% ľuďom proste prešlo. A niektorí obrátili kabát a boli zrazu veľkí demokrati. Rovnaká pesnička, ktorá sa obohráva po celé dejiny. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dokument přináší důležité věci. Bez Špéra a jeho organizačních schopností zmobilizovat německý válečný průmysl, prohrálo by Německo válku o rok dříve. Bez nuceně nasazeních určitě. Popisuje zhoršování zdravotního stavu vůdce, který trpěl nespavostí. Šel spát o půnoci kdy poslouchal Wágnera, usnul ve tři na tři hodiny a celé dopoledne se malátný povaloval v posteli. Německé obyvatelstvo tušilo, že dostatek jídla mají jen kvůli rabování na dobytých územích. Po porážce u Stalingradu generálové věděli, že válka je prohraná a lidé začali ukazovat prstem přímo na Hitlera jako na viníka. "Milostný románek obyvatelstva s Hitlerem skončil". V Británii pracovaly 2/3 žen. V Německu jen polovina. Goebbels rozšířil fake news, že za ruskými vojáky postupují židovské likvidační jednotky. Němečtí vojáci na dovolené doma šířili pravdivý obraz situace. ()

Reklama

Reklama