Mistři medicíny - Série 2 (2023) (série)

Kateřina Rusinová (S02E01)

(epizoda)

Doc. Kateřina Rusinová je lékařkou, specialistkou v oboru anesteziologie a intenzivní medicína a paliativní medicína. Je to nesmírně zajímavá osobnost. Zvláštní životní příběh. Vystudovala nejen lékařskou fakultu, ale dokonce i DAMU! Ve filmu se poprvé objevila v komedii Jaromila Jireše Katapult roku 1983. Díky individuálnímu plánu studovala souběžně činoherní herectví na AMU a všeobecné lékařství na UK.  Tato neobyčejná žena o své lékařské činnosti hluboce přemýšlí. Základem medicíny je komunikace. A umění komunikace je hlavní téma doktorky Rusínové. Lidský přístup k pacientovi. Plná pozornost. Neverbální komunikace, dotek, pohled, porozumění. V roce 2016 spoluzaložila Centrum podpůrné a paliativní péče při Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a v rámci Centra jako lékařka pracuje. (Česká televize)

subic

Doc. Kateřina Rusinová se objevila před rokem v silném dokumentu Jednotka intenzivního života. Tento díl na to volně navazuje. A musím říct, že z ní mám opravdu skvělý pocit, navíc my máme společné to osmdesátkové dětství v Liberci. ()