poster

Un bounty killer a Trinità

 • angličtina

  A Bounty Killer for Trinity

  (neoficiální název)
 • USA

  Bounty Hunter in Trinity

  (neoficiální název)

Western

Itálie, 1972, 87 min

Režie:

Joe D'Amato

Kamera:

Joe D'Amato

Střih:

Piera Bruni
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • LiVentura
  ****

  Příjemná klasická hudba a výborný začátek filmu...(21.7.2008)

 • erl
  *

  .....ta hudba zde možná tak jediná za něco stojí. Jinak zde máme toporné herce v čele s nesympatickým ústředním hrdinou, nudný děj , nulový spád a napětí. Nebylo komu fandit , atmosféra nulová a závěr ukrutný. A ta kamera! fuj! Hvězda tedy za již zmiňovanou hudbu a opáleného Matouše hrajícího záporáka! Zatím nejhorší zástupce jinak povětšinou vždy skvělého Italského Westernu co jsem měl možnost vidět.(31.10.2010)

 • odpadlik123
  **

  D'Amato a western?! To by mohlo být něco... No nic, Aristide věděl, proč svou stopáž naplánovat na 70-80 minut (tak koukám, že jsem asi měla ještě navíc softwerzi), jenže jeho námětu by stejně odpovídalo těch minut spíš 15 a bylo by to hotovo, aniž bychom se nějak výrazněji nudili. Město Trinity (ohromně fikaně zakomponovaný marketingový tah, že?), banda zločinců ohrožující každého z ubohých obyvatel, vedení postupně svolává radu v D'Amatově stodole či jedné místnosti vydávající se (ne)úspěšně za saloon s jedním stolem a o málo více zákazníky, i rozhodnou se, že si pozvou toho a toho, a ten je má ochránit, jenže toho po cestě dostanou. Najdou si dalšího. Prásk. Tak seženou jiného týpka. Další záběr a týpek už sviští na zem za doprovodu kanonády nábojů. Tímto stylem se sice nebuduje žádný příběh, nedejbože napětí či postavy, ale až to v člověku budí dojem, že to má být k smíchu a vlastně to i k smíchu je, čekat, koho zase pošlou a kdo bude nucen po své smrti obléci obměnu kostýmu a nechat se odstřelit ještě párkrát... Jenže pak náhle všem dojde trpělivost a asi i herci, pošlou pro proslulého bounty huntera Jeffa Camerona, poměrně narcistního (on jediný evidentně má i na jehlici do kravaty a disponuje nepřeberným množstvím zbraní včetně kuše (!)), od prvního seznámení nesympatického namyšleného ignoranta nad věcí který prostě přijede, každého oddělá, vyinkasuje, zasměje se a hodlá zase odjet. Druhá půlka filmu je v jeho provedení naprosto zabijácká, neb je neskutečně otravná. Mexické duo záporáku vážně tragické. Střihy někdy velmi nejasné, někdy opakované a někdy ukazující zřetelné chyby na scéně. Hudba nic. Nestojí to za to a i těch 70 minut bylo moc dlouhých. No nic, Ari, nebylo ti přeci za tou kamerou líp?(8.6.2015)

 • curil
  ***

  Mně film přinesl, co jsem čekal, lepší průměr. Určitě není místo pro nudu, a nájemný zabiják překvapí svým arzenálem zbraní a také tím, že se nestylizuje do nějaké sympatické podoby.(16.8.2020)