foto

Antonio Cantafora

  • nar. 2.2.1944 (74 let)
    Crotone, Itálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Antonio Cantafora je italský televizní a filmový herec. Méně známé je to, že je i celkem známý malíř. Narodil se 2.2.1944 v Crotone v Calabrii. Herectví studoval u Alessandro Fersena (vl. jménem Aleksandera Fajrajzena) významného italského dramatika, herce a divadelního režiséra narozeného v polské Lodži.

Ve filmu debutoval v roce 1967 ve filmu EL DESPERADO. Ve své filmové kariéře se zpočátku zaměřil na účinkování ve spaghetti westernech. Zde se potkal i s Klausem Kinskim (1926-1991) - E DIO DISSE A CAINO, 1970; BLACK KILLER, 1971. V sedmdesátých letech začal být jeho rejstřík daleko širší. V roce 1972 hrál v horroru GLI ORRORI DEL CASTELLO DI NORIMBERGA, významného italského režiséra Maria Bavy, spolu s Josephem Cottenem a Elke Sommerovou. V témže roce spolupracoval s dalším významným italským režisérem Marino Girolamim na filmu podle povídek z Boccacciova Dekameronu PROIBITISSIMO DECAMERON - BOCCACCIO MIO STATTE ZITTO.... Tento rok by pro Antonia vůbec velmi plodný a účinkoval v něm v celkem pěti filmech.

Potom začal být obsazován do hlavních rolí i díky své podobě s dalším italským hercem Terencem Hillem - a v našich končinách tyto filmy asi působily na jeho popularitu nejvíce. Objevuje se v nich s Anamem Edelem, který vystupoval po jménem Paul L. Smith. První tento film jde do kin v roce 1974 - KARAMBOL. V roce 1975 přichází další dva podobné filmy KARAMBOL 2 a NOI NON SIAMO ANGELI.V roce 1976 přichází dva u nás patrně nejznámější filmy ŠIMON A MATOUŠ JEDOU NA RIVIERU a ŠIMON A MATOUŠ. Toto bylo patrně nejslavnější období jeho herecké kariéry. I když i potom nemůžeme mluvit o žádném úpadku. Pracoval s Albertem Lattuadou 1980 LA CICALA, Brunem Barretem 1983 GABRIELA, CRAVO E CANELA (na motivy románu Jorge Amada "Mulatka Gabriela" spolu se Soniou Bragou a Marcellem Mastroiannim), Federicem Fellinim 1987 INTERVIEW, Jerzym Skolimowskym 1989 TORRENTS OF SPRING. Zatím jeho poslední filmová role byla ve filmu Daria Argenta KARETNÍ HRÁČ v roce 2004. Rok předtím ukončil zatím i svojí televizní kariéru, když učinkoval ve všech dílech první řady seriálu ELISA Z RIVOMBROSY.

Méně známá je jeho role malířská i když té se v posledních letech věnuje mnohem intenzivněji. Vystavuje již od roku 1967. Za svoji dlouhou malířskou kariéru získal mnoho ocenění (cena za malbu v Římě, Benátkách, Florencii a Miláně) a vystavoval v zemích po celém světě (Francii, Švýcarsku, USA, Maroku, Uruguai, Brazilii, Japonsku a v roce 2007 i u nás v Olomouci).

Z jeho osobního života se mi podařilo jen zjistit, že je ženatý. Jeho manželka se jmenuje Paola Ester a mají dva syny. Jeho žena ho doprovází na vernisážích, kde vystupuje (hraje na piáno a zpívá).

p.a.douch

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace