Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Alenka v říši GIFů je populárně naučný pořad pro děti, které tráví čas on line, ne vždycky si ale vždycky umí poradit s tím, s čím se na síti potkají. Hlavní postavou je Alenka, která se velmi dobře vyzná v technologiích, ale už méně si rozumí s lidmi. Oporou je jí kamarád Oskar, který fungování internetu nerozumí a často se zaplete do legračních problémů, z nichž ho Alenka musí vysvobodit. Přitom jim pomáhá nápověda v podobě zábavného chytrého iKrálíka, asistenta z mobilu, a také internetoví odborníci. Téma je rozvrženo do dílů, jejichž témata a uchopení jsou přizpůsobená dětem. Na začátku se diváci seznámí s historií a vzápětí získají vhled do největšího dnešních problému (nejen) dětí, tedy proč je těžké se odtrhnout od obrazovky a proč se často cítíme špatně, když na internetu strávíme příliš mnoho času. Dozví se něco o tom, jak se celý obsah platí a proč informace, které na internet dáváme, může někdo snadno zneužít. Zjistí i to, co je hodně zajímá: jak se stát influencerem a jak pracují youtubeři. Objeví se i téma kyberšikany a jak se jí bránit, nakonec se pořad dotkne představy blízké budoucnosti internetu. Jedná se o témata, s nimiž si často nevědí rady ani dospělí, proto je zde prostor i pro jejich osvětu, pokud se budou dívat s dětmi. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

PanTumnus 

všechny recenze uživatele

Nečekal sem že to bude tolik narativní. Příjemné překvapení v tomhle ohledu. Režie je hravá a scénář je vtipný. Humor neurazí ani dětského ani dospělého diváka. Tvůrci nezachází s dětmi u obrazovek jako s hlupáky. Hostka a host byly taky představeni zajímavě. Problém mám s herectví všech představitelů. Dva ústřední hrdinové jsou, pravděpodobně, ne až tak zkušení a proto se výkon dá omluvit, zvlášť ve formátu jako je tento. Každopádně Hádek mě vyloženě sral. Jeho projev byl rovný jako papír. Práce na tomhle pořadu očividně bral jako rutinu u které se nemusí moc snažit. Škoda. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

První díl chaotický, vůbec jsem nepochopil komu je to určeno a co si z toho mám vzít. Nemám z toho dobrý pocit. Uvidíme za týden... ()

Reklama

Galerie (17)

Reklama

Reklama