Wu yi tan zhang: Lei Luo zhuan - Part II

Lee Rock II

Akční / Krimi / Drama / Romantický

Hong Kong, 1991, 71 min

• Lacike

Tato dvojdielna seria je zaujimavym doplnkom k filmu Chasing the Dragon aj ked vznikla davno pred nim. Tentokrat podrobne mapuje vzostup Lee Rocka, ktoreho si znova zahral Andy Lau. Pokial mi v Chasing the Dragon chybalo to, ze sa film trochu viac nevenoval sukromiu postav, tak v tejto serii sa im venuje az prilis na ukor nejakej hlavnej zapletky. Ta tu prilis silna nie je. Okrem mnohych epizodiek, ktore mapuju postupny vzostup Lee Rocka tu v pozadi bublaju rozpory s dalsim vysoko postavenym policajtom v podani Paula Chuna. Ale nejak extra napinave to nie je. Najviac na celej serii je zaujimave vykreslenie fungovania policie v HK od nejakych 50tych rokov, ktora fungovala ako taky vyberaci vypalneho od mafie a organizovany zlocin naplno prekvital. Jednotlive diely nepôsobia ako samostatne filmy ale ako jeden dlhy film rozdeleny na dva. Prvy diel je lepsi, kedze zaciatky Lee Rocka su zaujimavejsie a je tu aj par drsnych akcnych scen. V druhom diely sa uz len keca a pomaly sa schyluje k zatrhnutiu skorumpovanosti policie a vo finale to vyusti jednou Wooovskou prestrelkou a zuctovanim s Paulom Chunom. Prvy diel je za 6/10 a druhy za 5/10. Niekde sa uvadza, ze existuje aj treti diel, ale ten je len zostrihom predoslych dvoch filmov do jedneho.(29.12.2018)