Agáta (Sandra Drzymalska), rebelská mladá žena, prichádza pracovať do kresťanskej komunity v jednom malom mestečku ako kuchárka. Zamiluje sa do nej miestny chalan menom Mirek (Nicolas Przygoda). Ich vzájomné city odhalia jedno rodinné tajomstvo. (sochoking)

sochoking

Typická letná pohodovka i napriek svojim jemným depkovým momentom. Je to i veselé, i smutné. Alebo skôr depresívne miestami. Do nejakého zapadnutého mestečka príde pracovať ako kuchárka atraktívna Agáta, do ktorej sa zabuchne hlavný hrdina Mirek. Agáta je vpohode. Dá síce každému, iba Mirkovi nie, ale je sama sebou a to je na nej krásne. Agáta ma i svoju temnú minulosť, ale to nemá bohvieako vplyv na udalosti vo filme. Tá depkovitá časť filmu sa týka situácie Mirka, ktorý žije so svojou mamou a alzheimerovým dedkom. [Ja som až na konci filmu pochopil, že Mirkova máti je Mirkova máti. Ja som celý film bol v tom, že to je jeho babka! (To však pochopíte, až to uvidíte.)] Na záver iba dodám, že celý film bol u mňa za tri hviezdičky, ale záverečná scéna v kostole ho vyniesla na mojich konečných 4. ()

hygienik

Sochoking má pravdu. Je to letná pohodovka šmrncnutá drámou, lenže dosť nudná. Film chcel kritizovať katolícku cirkev, možno malomeštiactvo, ale veľmi mu to nešlo. A tak jediným pozitívom je pekná Agáta. ()