Reklama

Reklama

Fenomén Dukla

(TV film)
Dokumentární / Sportovní
Česko, 2021, 52 min

Obsahy(1)

Televizní dokument zachycuje více než sedmdesátiletou éru československého a českého armádního sportu. Sportovní klub Dukla, to nejsou jen fotbalisté a atleti. V dokumentu se představí i legendární sportovci v řadě jiných sportovních odvětví počínaje hokejem, skoky na lyžích, házenou až k zástupcům motoristických sportů, veslování anebo třeba i golfu. Vedle legend, které na aktivní dráhu vzpomínají, se ve filmu objeví i zástupci a zástupkyně nejmladší generace jako Eva Samková anebo Ester Ledecká. Z obdivu k armádním sportovcům se vyzná fotograf Jan Saudek, který s řadou sportovců oblékajících dres Dukly nafotil knihu uměleckých portrétů. Dokument nás zavede i do zákulisí sportovního klubu a představí jeho současného velitele Jaroslava Priščáka anebo vyhlášeného klubového kuchaře Miloslava Carvana. Ve filmu se také objeví úplně poslední rozhovor, který stihla před kamerou poskytnout olympijská vítězka Dana Zátopková. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

showxman 

všechny recenze uživatele

Samice, Špotyna, Honza Železný, Ondřej Synek, Kača Neumannová, Bugár, Ploc, Hejnová, Zátopková, Pepi Dostál, ... a podíváme se i do kuchyně Dukly, a to doslova. ()

Reklama

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Přehlídka družstev a osobností armádního sportu v režijně slabším zpracování bez emocí, daleko zaostávajícím za každým televizním ohlédnutím za hokejovým mistrovstvím. Paní Dana je ale hvězda ()

Hannibal1913 

všechny recenze uživatele

Nechutná, protěžovaná, komunistická, armádní, ale hlavně zajebaná dukla nejen že stále nezdechla, ale ona se v posledních letech snad ještě rozrůstá! Co se týče dokumentu: nuda, amatérismus a trapný líbání řití od všech těch "vojáků" typu Šebrdle nebo herr Neumann...Jedna hvězda alespoň za sympatickou Danu Zátopkovou. ()

Stíba 

všechny recenze uživatele

Rychloprůřez pojatý jako mikrorozhovory s mnoha osobnostmi Dukly vás informativně až tak neobohatí ale je z toho prostě cejtit to srdíčko, který k Dukle bezesporu patřilo, patří a patřit snad i bude. Klub s jedinečným postavením mezi všemi ostatními. A to píšu jako Sparťan :-) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama