Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Dobrodružný

Recenze (1 936)

Zlato (2016)

Chcete slyšet pravdu? Dobře, řeknu vám pravdu. Pravda je taková, že když všichni bohatnou, nikoho pravda nezajímá. Všude kolem byly červené vlaječky. Proč se nikdo nepodíval? Protože to nikdo sakra nechtěl vědět! Všichni jsme tomu chtěli jen věřit. Já, vy, všichni! A proč? Protože jsme na tom vydělávali hromadu peněz, víte? To je ta pravda! ..... Skvělý McConaughey v moc dobře zpracovaném skutečném příběhu, který je ukázkovou cestou na vrchol a z ní, tak jak to známe třeba z klasických gangsterek nebo dalších takříkajíc raketových příběhů.

plakát

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Od jedničky je to sice více než 10 let, ale i tak dokážu s jistotou říct, že mě tenkrát oslovila víc. Tahle skromná road movie není nic víc než docela dobrá jednohubka s pár fajn scénama a sympatickým obsazením.

plakát

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Chtěl mě tím varovat. - Před čím? Že bychom neměli nenávidět Izraelity? - Ne, že bychom neměli nechat Židy prostoupit celý náš život, protože až budou pryč, tak bychom neměli pro co žít. ..... Zástupce jednopokojových konverzačních filmů o jednom historicky velmi unikátním setkání za 2SV je bezesporu zajímavou studií historie, ale na plátě mi tu k silnějšímu prožitku poměrně dost vadily dvě věci - herecké složení a angličtina. Začalo to Colinem Firthem a pokračovalo dál a i když místama si to asi trochu sedalo, já bych tu daleko raději viděl "partu" neznámých německých árijců, kterém neznám z rolí anglických konzervativních gentlemanů.

Godzilla vs. Kong (2021)

Scénáristická splácanina, která nějakýým zázrakem a díky celkem zručnému zřežírování docela dobře funguje. Ale takhle prosím příště ne, kde jsou ty časy kdy se u monster filmů dokázala budovat atmosféra a nevymýšlely se hovadiny.

plakát

Chlap na střídačku (2020)

Je to další do řady těch prostějších prvoplánových komedií ale čekal jsem o dost větší průšvih a párkrát jsem se i zasmál. Sympatické ústřední trio to drželo nad vodou a Langoš s pestrobarevně prošedivělými vousy osmdesátníka tímto filmem dost možná dal poslední polibek rolím proutníka, ostatně to před nějakou dobou i zmiňoval v DVTV.

Herec (2020) (TV seriál)

Hnus padesátých let z trochu jiného pohledu, zajímavě pojatý, v pěkném vizuálním kabátu a s moc dobrým obsazením. Nemám potřebu v tom moc šťourat a jen zdůrazním že jsem byl fakt mile překvapen, moc spokojen a a za tu atmosféru musím dát 5*, protože je opravdu silná, dostala s mi pod kůži a lyne se v podstatě celými čtyřmi hodinami, které mají jen minimální kvalitativní výkyvy. A je fajn vidět kvalitní herecké výkony stálic Ulice u nichž ani nevzpomenete, že v tomhle seriálu vůbec, hrají protože jejich postavy jsou skvěle zahrané.

Avengers: Endgame (2019)

V přímém srovnání s předchozím Infinity War s odstupem několika dnů je toto finále přeci jen o něco slabší ale i tak lepší než první dva díly Avengers. Délka vůbec nevadí, vše běží jak po másle, ale dějově už to pro mě není tak strhující a ani emoční, což by vzhledem k zápletce určitě být mělo.

plakát

Avengers: Infinity War (2018)

Jasně nejlepší ze třech dílů Avengers a asi i nejlepší Marvelovka za dlouhou dobu. Nabušený a dobře vymyšlený a poskládaný děj, tuny postav co spolu skvěle ladí a velmi vydařený záporák. Takhle to má vypadat.

Naprostí cizinci (2016)

Perfektní konverzačka, jíž situování do italského prostředí vyloženě sedlo. Chytře a zajímavě příběhově propletené s několika vrcholky (telefonát s dcerou, coming out) a velmi aktuálním poselstvím o našich "černých skřínkách".