Squadron: A Star Trek Fan Production

všechny plakáty

Gemini

Zkušenost "realizačního týmu" stoupá, a Squadron je na poměry fan filmů Star Treku velmi slušné dílo. Bohužel se nemůžu ubránit dojmu, že kvalita hereckého výkonu hlavního hrdiny - kapitána/kontraadmirála Nansena - je o něco níže než se podařilo předvést kapitánce Shelbyové v Tajemné Odysee. Ale Squadrons má zase o třídu vyšší kvalitu scénáře, a hlavně postavu kapitánky T'Plur (režisérku snímku Terezu Junovou). Nejen její (napůl) monolog ve vrcholné scéně je vynikající. Jen si nemůžu odpustit znovu tu poznámku o zipech, zvlášť když už má kameraman potřebu udělat detail výložek, tak si nejde nevšimnout bimbajícího se přívěsku, který je navíc už lehce oprýskaný:) Ale to nic nemění na tom, že Squadron můžu vřele doporučit všem fanouškům Star Treku, tedy samozřejmě hlavně TNG/DS-9. 80% ()

PKD

Zase mé oblíbené uniformy atd. Opět třída Norsko:) Ovšem tentokráte mi příjdou ´´herecké´´ výkony lepší, než v Tajemné Odysee. Každopádně vše, včetně technické stránky, palec nahoru. I když...ta Andorianka se mi chvílemi zdála poněkud zelená, heh. I akce si užijeme na tuto stopáž docela dost. Souhlasím s Geminim, ohledně scénáře a s tou pozn. o zipech, naprosto souhlasím. Je to takový nešvar, který mají i US produkce, takže jsem si tak nějak zvykl. Což nic nemění na tom, že bez nich by to bylo lepší.;-) Palec nahoru za rozhovory kontraadmirála Nansena s kpt.de Santisem, který z něj není zrovna 2x, odvařen. Ale stejně si nejvíce očividně užívala svou roli Inriny Jana Peclová, páč její slizce záporné kreace, byly ozdobou každé scény.;-) Jen tak dál! Masky Jem´Hadarů, klobouk dolů. I když bych je raději nenechal mluviti. Dovedu si představiti, že i co se týče hereckého projevu všech zůčastněných, zlepšení v dalších dílech/příbězích, příjde. ()