Reklama

Reklama

Rembrandt: Portrét člověka

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2021, 22 min

Režie:

Marco Chiodi

Obsahy(1)

Komentovaná prohlídka výstavy, kterou pořádá Národní galerie Praha. Provádí kurátorky Lucie Němečková a Blanka Kubíková... Národní galerie Praha ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum v Kolíně nad Rýnem připravila reprezentativní výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších malířů Rembrandtovi Harmensz. van Rijn (1606 Leiden – 1669 Amsterdam). Ústředním dílem výstavy je portrét Učence ve studovně ze sbírek Národní galerie Praha z roku 1634, tedy z období naplněného pro Rembrandta úspěchem jak v profesním, tak v soukromém životě. Portrét však nezachycuje jen fyzickou podobu neznámého muže, ale Rembrandtovi se v něm mistrně podařilo zachytit dramatický duchovní život portrétovaného starce a díky výrazu tváře tak vyprávět bohatý příběh, čímž samotnou malbu staví na úroveň malby historické. Při prohlídce se blíže podíváme na vybraná díla z malby, grafiky a kresby tohoto významného autora a jeho následovníků. V divákovi navodíme pocit, jako by se ve výstavě sám ocitl. Režie se ujal italský režisér Marco Chiodi. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

papilon395 

všechny recenze uživatele

Něco neskutečného v neskutečné době. Napadlo by Vás, že se prostřednictvím veřejnoprávní televize budete moci podívat na jedinečnou výstavu Národní galerie, která se kvůli okolnostem stala nedostupnou? A že si při tom vyslechnete živý komentář dvou provázejících kurátorek? Děkuji za tento skvělý počin. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná prohlídka výstavou, kterou pořádá Národní galerie Praha a průvodkyně, které obrazy komentují jsou její kurátorky. Takových prohlídek bych si dal líbit více. ()

Reklama

Reklama