Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích služby je to hlavní téma a diváci v desítkách zemí po celém světě 1899 vyslali na vrchol žebříčku sledovanosti. V první trojici se pak asi čtyři dny po premiéře drží prakticky všude, kde je Netflix dostupný.

Je to překvapivá zpráva? Jak se to vezme. Existuje jen minimum titulů, které nemají žádné větší herecké hvězdy, nezpracovávají známou předlohu nebo nespadají do zavedené franšízy, a zároveň se jim podařilo něco podobného. 1899 je navíc původem německý seriál, prakticky ho nelze sledovat bez titulků a má poměrně depresivní, velice složitou zápletku. Přesto je nicméně všem jasné, jak se mu to podařilo.

Je to díky sci-fi Dark, za nímž stojí stejní tvůrci Baran bo Odar a Jantje Friese. Ponurý thriller o cestování v čase se před pěti lety zjevil jako blesk z čistého nebe a lidé se k němu dostávali postupně. Slova o jednom z nejlepších televizních počinů posledních let ale fungovala, a většina diváků chtěla po dokoukání Dark víc něčeho podobného. 1899 přesně to nabízí. Recenze sice zatím nejsou tak pozitivní, jako u staršího počinu, potenciál je ale stále velký a oficiální schválení druhé řady je nejspíš jen otázka času. Tvůrci mají opět předpřipravené plány na celkově tři.

(ve spolupráci s CzechCrunch)

Reklama

Související novinky

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

včera

Pokud jste fanoušky tvorby legendárního sedmasedmdesátiletého amerického režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Dobyvatelé ztracené archy), měli byste si do diáře zapsat datum 15. května… (více)

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Reklama

Reklama