Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Režisér japonské Godzilly by chtěl točit Star Wars

Režisér japonské Godzilly by chtěl točit Star Wars

11.12.2023 Autor Jokolo

Světová kina v těchto dnech drancuje kaiju snímek Godzilla -1.0. Nejedná se sice o nikterak oslnivou krasojízdu, ale film, v němž se Godzilla vrací na domácí půdu, stále vydělává pěkné peníze jak doma, tak v zahraničí. Nejde ale jen o tržby, mnozí kritici poslední přírůstek do godzillí rodiny označují za jeden z nejlepších blockbusterů roku a možná nejpovedenější film o přerostlé radioaktivní ještěrce vůbec. Není proto divu, že režisér Takaši Jamazaki tak rozdává rozhovory na každém kroku. Nedávno šlo například o server Slashfilm, kde přišla na přetřes otázka na Jamazakiho další projekt. A japonský autor bez většího přemýšlení odvětil, že by si moc rád natočil film z předaleké galaxie. 

 

Jasně, to by si rád natočil kdekdo. V tomto případě by ale Lucasfilm pod vedením Kathleen Kennedy možná udělal dobře, kdyby přání talentovaného režiséra naslouchal. Mnozí fandové sice vehementně namítají, že díky nedávné Ahsoce se světu Star Wars vrací pevná půda pod nohama, pravdou ale je, že hodnocení Ahsoky zůstávají veskrze průměrná a s přihlédnutím k mnoha předcházejícím nepovedeným pokusům o rozšíření seriálového světa hvězdných válek (Andor budiž výjimkou), případně k oznamování či rušení nových filmových projektů jako na běžícím pásu, se stále nedá říct, že by oblíbená sága měla jasné směřování. Do krámu by se tak hodil někdo, kdo umí ve filmu snoubit úctu k originálu s inovativním přístupem, a to navíc za mrzký peníz. A přesně to se Jamazakimu v nové Godzille podařilo.

 

Zdroje totiž uvádí, že jeho film s destrukcemi obřích rozměrů a výborně vypadající Godzillou stál pouhých 15 milionů dolarů, což je odhadem desetkrát méně, než zhruba stála hollywoodská Godzilla vs. Kong. Když však byl na tuto částku dotázán Jamazaki, s úsměvem tajuplně odpověděl "Kéž by to bylo tolik.". Částka tedy mohla být ještě menší. Možná by tak nebylo na škodu se zamyslet nad tím, jestli by talentovaný režisér s vypiplaným umem na ždímání maxima i z nižších rozpočtů nebyl přesně to, co zmítající se Star Wars potřebují.

 

Příštím (zatím) potvrzeným snímkem tak zůstává film s podtitulem New Jedi Order od pákistánské režisérky indie dokumentů Sharmeen Obaid-Chinoy, a projekt od Jamese Mangolda o počátcích Síly. Ani ten Waititiho film oficiálně nebyl zrušen, navíc se novozélandský režisér nedávno nechal slyšet, že jeho chystaný snímek pravděpodobně naštve spoustu fanoušků. Soudy nechme na jiných, Jamazaki však mimo touhy po hvězdných válkách naznačil i to, že by se rád Godzille ještě věnoval v případném sequelu. Každopádně můžeme čekat, že dveře do Hollywoodu bude mít otevřené.

Reklama

Související novinky

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

V noci z neděle na pondělí proběhl v hollywoodském Dolby Theatre v Los Angeles šestadevadesátý ročník slavnostního předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd, na němž byla v celkem… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (více)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (více)

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

včera Reklama

Druhý ročník filmového festivalu Naruby se bude konat 12. - 15.6. v areálu bývalého kláštera Gabriel Loci. Můžete se těšit na 5 tematických sálů, které skvělé dokreslí atmosféru béčkového, spíše… (více)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Reklama

Reklama