foto

Taika Waititi

  • nar. 16.8.1975 (43 let)
    Wellington, Nový Zéland
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Taika Waititi, nazýván také Taika Cohen pochází z Raukokore - pobřežní oblasti na východ od Nového Zélandu. Jeho otec je původem Maor z Te Whānau-A-Apanui. Jelikož nechtěl být vnímán jako maorský umělec, ale jako umělec, který je shodou okolností maorského původu, použil pro některé své práce jméno Cohen po své židovské matce.

Do filmového průmyslu vstoupil nejprve jako herec, komik, později jako scénárista a režisér. Je také zkušeným malířem a fotografem. Za svůj první krátký film (12 minut) TWO CARS, ONE NIGHT vyprávějící o dvou chlapcích a dívce, kteří se setkají na parkovišti, byl v roce 2003 nominován na Oskara.

V roce 2005 následoval krátký film TAMA TU o skupině maurských vojáků v Itálii během 2. světové války. Roku 2007 natočil svůj první celovečerní romantický film EAGLE VS SHARK a ve stejném roce režíroval jednu epizodu komediálního seriálu FLIGHT OF THE CONCHORDS. Jeho druhý celovečerní film BOY, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance v lednu 2010, byl nominován na Velkou cenu poroty. Na rok 2011 chystá režírování TV seriálu SUPER CITY.

ČSFD.cz

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2019 Jojo Rabbit

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(168)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace