Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 11.6.2012

  Osvědčení pachatelé pro Východní přísliby 2

  Drsné gangsterské drama Východní přísliby nebylo moc velkým hitem – s rozpočtem 25 milionů liber utržilo celosvětově pouhých 56 milionů dolarů. Najdete ale jen málo filmových kritiků a znalců, kteří by jej neměli na seznamu nejlepších filmů roku 2007. O pokračování se mluvilo dlouho, ale nyní se k němu doopravdy schyluje. David Cronenberg potvrdil, že bude režírovat, Viggo Mortensen si zopakuje roli Nikolaje, za kterou byl nominován na Oscara, a Vincent Cassel rovněž minulý týden zahájil rokování o návratu do role Kirilla. Podstatné rovněž je, že scénář opět napíše autor jedničky Stephen Knight. Naomi Watts se pravděpodobně nevrátí, protože sequel by se měl odehrávat i natáčet přímo v Rusku. Tam se Kirill stal velkým šéfem, přičemž netuší, že Nikolaj (pozor, SPOILER) je ve skutečnosti agentem ruské tajné služby. Natáčení by mohlo odstartovat začátkem příštího roku, jen co Mortensen dotočí psychologický thriller The Two Faces of January podle románu populární Patricie Highsmithové.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 10.6.2012

  Arnold se chystá na Terminátora 5 a 6

  Jede, jede mašinka... Tenhle song by se mohl stát Schwarzeneggerovou hymnou. Obzvlášť v případě, že se doopravdy vrátí do své nejslavnější role. Začíná se nám to rýsovat. Arnold se v rozhovoru pro ActionEffects rozpovídal o možných pokračováních Terminátora. Sice začal obligátním „nemůžu vám nic prozradit“, ale vzápětí vysypal spoustu zásadních informací. Tak především: pátý a šestý Terminátor budou navazovat na Terminator Salvation. „Producenti a majitelé práv na sérii sice nebyli moc spokojení s tím, co McG natočil, ale zároveň to podle nich bylo dost dobré na to, aby se pokračovalo v původně plánované trilogii.“ Natáčení pátého dílu by mohlo začít už příští rok. A Arnold bude u toho. „Budou to nejtěžší filmy, jaké jsem kdy natočil. Dostanu ale šest měsíců na přípravu, takže budu trénovat a snažit se dostat do nejlepší možné formy.“ Prozatím se neví, jestli se režie ujme původně plánovaný Justin Lin, který se chtěl vrátit spíš ke klasickému konceptu cestování časem, ne pokračovat v postapo příběhu. Momentálně má beztak spoustu práce s dalšími díly Rychle a zběsile. Co se týče Schwarzeneggera, ten jede a video z natáčení vězeňské akce The Tomb naznačuje, že si návrat k filmům užívá a se Slyem tvoří na plátně sehranou dvojku akčních důchodců.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 9.6.2012

  Lovec vyseká z problémů další princeznu

  Studio Universal už několik měsíců zpátky naznačovalo, že Sněhurka a lovec může být první částí rozmáchlejší fantasy trilogie. V pokračování by se stal hlavním hrdinou Lovec v podání Chrise Hemswortha a zřejmě by šel zachraňovat nějakou další princeznu. Inu, zřejmě k tomu opravdu dojde. Recenze jsou sice rozporuplné, ale film za první týden promítání utržil 118 milionů dolarů celosvětově a rozpočet ve výši 170 milionů se tedy zřejmě zaplatí (jen pro srovnání, tržby konkurenční Sněhurky se zastavily někde kolem 160 milionů, takže vítěz je jasný). Studio už v dubnu povolalo do služby scenáristu Davida Koeppa (Indiana Jones a Království křišťálové lebky), aby vymyslel pokračování. No a po prvním víkendu v kinech už studio uhání i režiséra Ruperta Sanderse, aby natočil i dvojku. Sanders sice nemá podepsanou smlouvu na další díly, dokonce ani opci, ale prozatím nespojil své jméno s žádným dalším projektem, takže je vysoce pravděpodobné, že se dalších Lovcových dobrodružství ujme.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 8.6.2012

  Captain America 2 jako komedie?

  Tak to zřejmě ne, ale nadhled mu rozhodně chybět nebude. Do finálních rokování o režii (Joe Johnston se nevrátí) totiž vstoupili bráchové Joe Russo a Anthony Russo. Ti jsou známí především jako tvůrci komediálních seriálů Community a Happy Endings. Ve filmografii mají frašku My dva a křen, kterou se ale moc nechlubí, protože nedopadla dobře ani u diváků, natož u kritiků. A protože Russovi porazili kandidáty typu George Nolfi (Správci osudu) a F. Gary Gray (Ctihodný občan), je docela zjevné, že u Marvelu chtějí pro Capa spíš odlehčené pojetí. Po gigantickém úspěchu nahláškovaných Avengers není divu. Ve dvojce se Steve Rogers (opět Chris Evans) bude ve službách SHIELDu a pod velením Nicka Furyho snažit najít své místo v moderním světě. Premiéra je naplánovaná na 4. dubna 2014. Zároveň to ale znamená, že Russo Bros. uloží k ledu adaptaci svého vlastního akčního komiksu Ciudad, ve kterém měl žoldnéř Dwayne Johnson pátrat po unesené dcerce brazilského drogového barona.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 7.6.2012

  Problém s televizními Star Wars: Příliš dospělé!

  Producent Lucasfilmu a osvědčený Lucasův spolupachatel Rick McCallum (foto) promluvil o přípravách hraného televizního seriálu Star Wars: Underworld. Na úvod řekl, že tvůrci mají trochu problém, protože seriál... bude pro dospělé publikum. „Vlastně nám z toho vyšlo něco jako Deadwood ve vesmíru. Za tři roky jsme napsali scénáře pro zhruba 50 hodin seriálu a nebude se to podobat ničemu, co si v souvislosti s Georgeovými Star Wars vybavíte. Rozhodně to není pro děti. Doufáme, že se budou stejně dívat, ale necílíme seriál na osmileté hochy.“ To sedí ke konceptu: období nástupu Impéria mezi novou a starou trilogií má být v seriálu zobrazeno z pohledů pašeráků, nájemných lovců a dalších kriminálních živlů ze zapadlých koutů Galaxie. „Potrvá tak rok, než začneme s natáčením. Hlavní problém je rozpočet. Když vezmete dvě epizody a slepíte je do filmu, vyjde vám něco většího a dražšího než kterýkoli dosavadní film ságy. Scénáře jsou psané pro sci-fi s rozmachem Avatara. Bohužel, na jednu část máme tak 5 – 6 milionů dolarů, takže to musíme nějak vyřešit.“

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 6.6.2012

  Tak kdo si pochutná na člověčině?

  Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC, konečně našel hlavního představitele. Poté, co byl do role agenta Willa Grahama obsazen málo známý Hugh Dancy, očekávala se spíš neznámá tvář i pro Lectera. Opak je pravdou. Do lidožroutského vzdělance se převtělí dánský bombardér Mads Mikkelsen. Hrdina Refnových krváků a záporák z Casino Royale či Tří mušketýrů je vynikající volba a není pochyb o tom, že se trůn Anthonyho Hopkinse minimálně zatřese. Uvidíme, jestli si Mads najde čas i na roli padoucha v Thorovi 2, ke které se zavázal minulý týden. Další zprávy ze seriálového světa: stanice Starz oznámila, že třetí sezóna antického masakru Spartakus (čtvrtá, pokud počítáme i prequelovou řadu Bohové arény) bude poslední a příběh se v ní definitivně uzavře. Seriál měl sice stále dobrou sledovanost, ale tvůrci nechtějí příběh zbytečně natahovat. Chvályhodné rozhodnutí. Právě natáčené Spartacus: War of the Damned se začne vysílat v lednu 2013. No a nakonec je tady další filmová klasika, která chystá přesun na televizní obrazovky. Stanice MTV má velký zájem o seriál na motivy dnes už kultovního hororu Vřískot. Prozatím se neví, jestli se na něm budou nějak podílet i Kevin Williamson a Wes Craven. Zároveň nikdo netuší, jak by koncept s maskovaným vrahem mohl fungovat v seriálové podobě.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 5.6.2012

  Wachowští redefinují akční sci-fi... na záchodě

  Alespoň to tvrdí Channing Tatum, který oficiálně přijal hlavní roli v jejich připravované novince Jupiter Ascending. „Stejně jako u Matrixu, i tentokrát půjde o šílený akční film, který posune hranice žánru na pokraj současných možností.“ Tatum taktéž prozradil, že zápletka opět počítá s lidstvem manipulovaným vyšší inteligencí. Tentokrát ale nebude pocházet z virtuální reality, nýbrž z jiné planety. Mila Kunis si zahraje ruskou imigrantku, která se živí jako „uklízečka čistící záchody“. Přirozeně netuší, že je vlastně vyvolená – má totiž stejný genetický kód jako nelítostná královna vesmíru, jejíž nesmrtelná vláda je tímto ohrožena. Tatum si zahraje nájemného kosmického zabijáka, který má záchodovou superhrdinku zlikvidovat, avšak zamiluje se do ní. Společně pak vyrazí do války s mimozemskou hrozbou. Zní to tak šíleně, až člověk pojímá podezření, že Tatum před interview požil nějakých zakázaných látek. Uvidíme. Natáčení filmu pod hlavičkou Warner Bros. by mělo začít na podzim, nejpozději v zimě.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 4.6.2012

  A kdy vlastně uvidíme...

  ...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika oslaví Den nezávislosti s... Dnem nezávislosti 3D. Nejde o dlouho slibované pokračování, ale o znovuuvedení velkolepé Emmerichovy sci-fi blbiny v pořád slušně vydělávajícím formátu. Premiéra 3. července 2013, což znamená, že film bude konkurovat fantasy westernu s Johnnym Deppem The Lone Ranger. Léto 2013 bude uzavírat pokračování mládežnické fantasy na motivy řeckých mýtů Percy Jackson: Sea of Monsters – premiéra 16. srpna 2013. Pokračování Thora uvede studio Marvel neobvykle mimo letní sezónu, konkrétně 8. listopadu 2013. Chystá se i sequel překvapivě hitového Zrození planety opic, opět s Rupertem Wyattem na postu režiséra. Počítejte s letní sezónou za dva roky, konkrétně 23. května 2014. A ještě jedna sci-fi: Spielbergem režírované vzpoury robotů Robopocalypse se světové publikum dočká 25. dubna 2014. Bude to výživné léto, protože 18. července 2014 dorazí do kin i pokračování X-Men: První třídy.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 3.6.2012

  Na Hromnice o pár projektilů více

  Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s předělávkou akční klasiky Přání smrti. Carnahan je s projektem pořád spojován, ale mezitím usilovně pracoval na scénáři svého vysněného filmu Continue. Ten pracuje s podobným principem jako Na Hromnice o den více, akorát místo romantické komedie se pohybuje v žánru akčního thrilleru. Bývalý voják (Frank Grillo z Mezi vlky) se probouzí pořád v ten samý den a je znovu a znovu pronásledován tlupou neznámých zabijáků. V dešti kulek se snaží přijít na to, proč uvázl v této noční můře a co to má vlastně všechno znamenat. Studio 20th Century Fox projekt Carnahanovi schválilo, ale problém je trochu v tom, že není vůbec originální. S podobným nápadem pracoval loňský Zdrojový kód a téměř totožnou, ale do sci-fi posunutou premisu má Limanovo All You Need Is Kill, ve kterém by si měl Tom Cruise zahrát vojáka neustále se probouzejícího uprostřed toho samého bojiště ve válce s mimozemšťany.

  (Cervenak)
 • Obrázek k novince 2.6.2012

  Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

  I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou stárnoucích boxerech, kteří se rozhodnou utkat ještě v jednom finálním souboji. A kdo jiný by si je mohl zahrát, než nejslavnější filmoví boxeři všech dob? Přesně tak, Sylvester Stallone a Robert De Niro. Produkce se je ze všech sil snaží získat do hlavních rolí. Pokud se to povede, na plátnech se tak na stará kolena v podstatě utkají Rocky Balboa a Jake Le Motta. Scénář napsal Doug Ellin, jeden z tvůrců úspěšného seriálu Entourage / Vincentův svět.

  (Cervenak)

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 18.8.2018

  Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

  Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a standard v podobě československých snímků a projektů HBO – to vše uvede v komplexním programovém balíčku 6. ročník Noir Film Festivalu na hradě Křivoklát od 23. do 26. srpna.

   

  Snímky ze sekce VĚZEŇSKÝ NOIR (Hrubá síla, V kleci, Vzpoura v bloku 11 a Chci žít!) dosvědčí, že prostředí kriminálu bylo pro film noir velmi plodné, protože umožňovalo dát doslovnou podobu typickým motivům uvěznění a fatalismu. V sekci PSYCHO NOIR festival představí postavy duševně nevyrovnaných jedinců uchylujících se k brutálnímu násilí, které noirovému cyklu začaly dominovat v jeho pozdější fázi z konce 40. let a jejichž přehnané chování korespondovalo s vyhrocenou estetikou tohoto období (Polibek smrti, Násilný čin, Zrozen k zabíjení, Bílý žár).  Festival rovněž připomene 60. výročí od premiéry oblíbeného filmu Martina Scorseseho Nájemná vražda a promítnuto bude i mistrovské dílo Roberta Aldriche Co se vlastně stalo s Baby Jane?

   

  NFF dále představí revidovaný archetyp femme fatale v neo-noirech jako Past, Ďábelská svůdkyně, Žár těla a Bílá orchidej. Návštěvníci se mohou těšit také na v Česku dosud neuváděné tituly z produkce Dánska, Norska, Švédska a Finska 40. a 50. let, v nichž diváci budou moci rozeznat pozoruhodné paralely se soudobou hollywoodskou produkcí a objevovat více či méně zřejmé vlivy ikonických děl americké kinematografie. Tradiční pocty hereckým ikonám Hollywoodu budou letos patřit Idě Lupino a Robertovi Ryanovi. „Film je jako bojiště. Láska. Nenávist. Akce. Násilí. Smrt. Jedním slovem – emoce.“ To jsou hojně citovaná slova Samuela Fullera, která výstižně definují i režisérovu čtveřici na NFF promítaných noirů, které doplní dokument Plný život Samuela Fullera natočený režisérovou dcerou Samanthou Fuller, jež osobně zavítá na Křivoklát, aby zde osobně uvedla všechny otcovy filmy. 


  Svou návštěvou letos NFF poctí i Jaromír Hanzlík, jenž bude jedním z patronů akce. Tvorbu herce, který letos oslavil 70. narozeniny, připomene projekcí v historických kulisách zasazené detektivky Zločin na Zlenicích hradě. Festival taktéž připomene dílo dalšího letošního jubilanta Hynka Bočana, jenž v dubnu slavil 80. narozeniny. Promítat se bude jeho trezorový Pasťák, jenž má syrovostí a drsnou atmosféru blízko k  vězeňským noirům. Kompletní program najdete na webu www.noirfilmfestival.cz.

   

 • Obrázek k novince 7.8.2018

  7. Filmový víkend ČSFD je tady

  Již za pár dní bude v Letním kině Boskovice u Brna zahájen 7. ročník Filmového víkendu ČSFD - nadšeneckého setkání filmových geeků a fanoušků ČSFD.cz. Akce, kterou každoročně navštíví přes tisíc milovníků velkých, zábavných blockbusterů, nabídne šestici hitovek jako stvořených pro jedno z největších filmových pláten v Česku.

  Páteční “Vesmírnou noc” 10. 8. odstartují Avengers: Infinity War, následovaní tematickým bratříčkem Ant-Man a Wasp, superhrdinské dobrodružství pak uzavře poslední zářez Star Wars univerza Solo. Sobotní “Noc příšer” 11. 8. rozeřvou dinosauři z nového Jurského světa, následovaní ještě větším, žraločím monstrem z hlubin MEG. A na závěr pobaví nejpovolanější z hláškařů, druhý Deadpool.

   
  Vedle cool filmů nabídne dvounoční filmový dejchánek tradičně chutné občerstvení, pro akci exkluzivně navařený pivní speciál “Československou filmovou jedenáctku”, bohatou tombolu pro padesátku výherců, tisíce originálních filmových plakátů k rozebrání zdarma a pro prvních 100 příchozích v pátek i v sobotu DVD dárek s kvalitním filmem. Obě noci bude přítomný fotokoutek Youbox s grafickými náměty akce, do kterých se budou moct účastníci “vklíčovat” a své dílo sdílet na sociálních sítích.

   
  Brány filmového víkendu ČSFD.cz se oba večery otevřou v 19:00, promítání prvního filmu začne lehce po 21. hodině. Sobotní odpoledne můžou návštěvníci strávit relaxem na koupališti a túrami po okolí nebo Moravském krasu s nejhezčími českými jeskyněmi. Všechno o akci, včetně informací o ubytování ve stanovém městečku v krásném zámeckém parku, či zvýhodněném předprodeji vstupenek, najdete zde.

   

  youbox

 • Obrázek k novince 23.7.2018

  Mission: Impossible – Fallout vtrhne do pražského kina IMAX o týden dříve!

  Nenechte si ujít šestý díl špionážní série již od 26. července 2018!

   

  Česká kina již brzy opět ovládne tajný agent Ethan Hunt, kterého již tradičně ztvárnil oblíbený herec Tom Cruise. Nové pokračovaní špionážní série Mission: Impossible nese podtitul Fallout a diváci se ho dokonce dočkají o týden dříve oproti oficiálnímu uvedení do kin, a to v pražském kině IMAX, kde film startuje již 26. července 2018!

   

  Mission: Impossible – Fallout se stane prvním filmem cyklu, který se bude promítat ve formátu 3D. Konečně si tak diváci naplno užijí odvážné kaskadérské kousky tohoto oblíbeného akčního hrdiny, který opět velmi tvrdě trénoval, jelikož si většinu nebezpečných scén realizuje sám.

   

  Nový snímek ve 3D formátu si nejlépe vychutnáte na největším plátně v České republice, v kině IMAX, které se pyšní rozměry 25 x 14 metrů. Zajistěte si svoje místa co nejdříve, Mission: Impossible – Fallout startuje v kině IMAX již 26. července! Vstupenky zakoupíte online na www.cinemacity.cz nebo na pokladně kina.

   

  Multiplexy Cinema City nabízí i další formáty jak si užít film, dle svých preferencí. Pokud si přejete zažít akční podívanou na vlastní kůži, neváhejte navštívit kino 4DX. Toužíte-li po dokonalém zvuku, vydejte se do speciálního sálu Dolby Atmos, a to od 30. července 2018 Více informací o jednotlivých projekcích a kinech naleznete na www.cinemacity.cz

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 21.7.2018

  44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

  Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky, 120. výročí českého filmu a 130 let od narození F. W. Murnaua. Festival představí také méně známou tvorbu i nejzásadnější celovečerní díla Larse von Triera. Těšit se můžete i na muzikál, virtuální realitu, filmy hnutí Greek Weird Wave nebo snímky Jiřího (George) Voskovce, které natočil v zámoří. Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších evropských režisérů, vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová.

   

  Letní filmovou školu Uherské Hradiště slavnostně zahájí íránský režisér Bahman Ghobadi s filmem Želvy mohou létat, který Asociace českých filmových klubů uvedla před deseti lety do české distribuce v rámci Projektu 100. Na zakončení Letní filmové školy pak Robert Sedláček přiveze svoji novinku Jan Palach, kterou festivalovým divákům představí ve světové premiéře. Sekce AČFK uvádí připomene distribuční činnost pořadatele festivalu Asociace českých filmových klubů a kromě přehlídky filmů uvedených do kin v uplynulém roce představí novinky chystané pro podzim 2018: polské satirické drama Tvář režisérky Małgorzaty Szumowské, které AČFK do kin uvede společně s Be2Can Distribution, a adaptaci románu Iana McEwana Na Chesilské pláži se Saoirse Ronanovou v hlavní roli.

   

  AČFK je také pořadatelem Projektu 100, v němž vrací na filmová plátna klasická díla české i světové kinematografie v digitalizované podobě. V tomto roce bude Projekt 100 věnovaný muzikálovému žánru a všech pět filmů letošní kolekce (Zpívání v dešti, Limonádový Joe aneb Koňská opera, Rocky Horror Picture Show, Vlasy a Moulin Rouge) bude mít na Letní filmové škole premiéru. Opět v letošním roce budou mít festivaloví diváci možnost vybrat do kin film ze sekce LFŠ uvádí. Hodnotit budou francouzský artový survival Noc požírá svět, irské vztahové drama Doba nevěrná a melancholický islandský snímek A dýchejte klidně. Letos podruhé představí Letní filmová škola společně s Be2Can Distribution v sekci Be2Can Starter (loni Letní festivalové echo) špičkové festivalové snímky z Berlína, Benátek a Cannes. Východní přísliby jsou zbrusu novou programovou sekcí LFŠ, jež nabídne novinky z hrané tvorby zemí tzv. východního bloku. Diváci se mohou těšit na snímky ze střední a východní Evropy, pobaltských zemí či Ruska. Tradičně silné zastoupení má na Letní filmové škole kinematografie polská, kterou bude osobně zastupovat režisér Andrzej Jakimowski. V Uherském Hradišti uvede svoji kompletní celovečerní filmografii.

   

  innogy letní kino na Masarykově náměstí se i letos stane dějištěm dvou velkých koncertů, které Letní filmovou školu orámují. V sobotu 28. července vystoupí díky podpoře hlavního partnera innogy David Koller a na závěr Filmovky, v sobotu 4. srpna se návštěvníci mohou těšit na Barboru Polákovou. Oba koncerty se konají zdarma pro akreditované i veřejnost. V prodeji jsou akreditace na jakýkoli počet dnů i balíčky po 6 nebo 12 vstupech. Celý program naleznete na www.lfs.cz.

   

 • Obrázek k novince 18.7.2018

  Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

  Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost zhlédnout na třicet koncertních vystoupení, fotografické výstavy, desítky workshopů a filmových projekcí nebo nejmodernější herní technologie. Stejně jako v minulém ročníku, je i v roce 2018 ústředním tématem festivalu filmová hudba, přičemž každý z večerů bude ve znamení jednoho velkého filmového koncertu.
   
  Páteční večer 31.8.2018 bude věnován profilovému koncertu českého hudebního skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou ocenění Český lev za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět. Mimo již zmiňovaných filmů, zazní za doprovodu symfonického orchestru suity z jeho nejslavnějších titulů - Oscarem oceněného snímku Kolja, Vratné láhve, Lída Baarová, Requiem pro panenku či Akumulátor 1.


  Sobotní večer 1.9.2018 přenese návštěvníky festivalu do světa sci-fi a napětí, a to díky hlavní zahraniční hvězdě, kterou bude pro rok 2018 Francouz Eric Serra. “Jsme nadšeni z toho, že můžeme navázat na minulý ročník a představit českému publiku další hvězdu světové filmové hudby. V roce 2018 budeme mít tu čest přivítat hudebního skladatele Erica Serru, který stojí za soundtrackem k jednomu z nejzásadnějších sci-fi filmů vůbec – k Pátému elementu nebo hollywoodskému blockbusteru Zlaté oko”, říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.
   
  Eric Serra předvede v rámci sobotního večerního programu ambiciózní show plnou projekcí, světelných efektů a samozřejmě hudby, se kterou sbírá úspěchy po celém světě. Ze kterých filmů zahraje slavné melodie, jak se kdysi dávno seznámil seznámil s režisérem Lucem Bessonem nebo který ze svých soundtracků považuje za nejlepší, se dozvíte z exkluzivního rozhovoru pro ČSFD.cz od Martina Pomothyho. Předprodej vstupenek běží v síti TicketLIVE.

 • Obrázek k novince 14.7.2018

  Slyšet Vltavu očima

  Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální přenosná konstrukce vybavená velkoformátovými projekčními plochami s vysoce kvalitním zvukem umožňuje návštěvníkům sugestivní zážitek a netradiční vnímání Smetanovy Vltavy a Janáčkovy Sinfonietty propojené s výjevy české krajiny a pozoruhodnými díly našeho výtvarného umění a architektury.

   

  Audiovizuální instalace je umístěna v přenosné galerii či výstavním sále o rozměrech 15*13*7 metrů a skládá se z devíti speciálních velkoformátových ploch rozmístěných do trojcípé hvězdy a zavěšených v různých výškách. Vyrobeny jsou ze speciálního plátna, které projektor prosvítí a přenese zrcadlově převrácený obraz v jinak nezměněné kvalitě i na jeho druhou stranu, takže lze pozorovat celkem 18 obrazů. Návštěvníkům se doporučuje sálem procházet a sledovat projekci z různých míst, protože každý pozorovací úhel nabízí trochu jiný vjem.„Prostor je designován tak, aby se publikum nacházelo uprostřed hudebního zážitku. Některé lidi představa formálního koncertu trochu odrazuje. Doplnění hudební složky o vizuální dimenzi ovšem může zaujmout stávající i nové posluchače klasické hudby a vzbudit v nich zvědavost a zájem,“ přibližuje koncept instalace Richard Slaney, výkonný ředitel a projektový manažer Mé vlasti ze společnosti 59 Productions, která se proslavila mimo jiné videoprojekcí pro zahajovací ceremoniál Letních olympijských her v Londýně v roce 2012, spoluprací na celosvětově úspěšném filmovém hitu Válečný kůň či návrhem a kreativní režií výstavy David Bowie je…

   

  Cesta k uplatnění moderních zobrazovacích technologií v projektu Má vlast – zblízka a nahlas vycházela ze zevrubného studia aspektů české kulturní minulosti a současnosti. Tvůrčí tým se z nabízené škály možností přiklonil k řešení, které lze chápat jako zajímavou zprávu o způsobu vnímání českých fenoménů zahraničníma očima,“ říká historik Ondřej Tikovský, který byl odborným poradcem projektu.

   

  Audiovizuální instalace Má vlast – zblízka a nahlas byla otevřena v pátek 8. června na brněnském výstavišti v rámci Festivalu Re:publika. V průběhu následujících měsíců je k vidění v Plzni (21. 6. – 12. 7.), Praze (25. 7. – 20. 8.), Hradci Králové (28. 8. – 8. 9.), Liberci (12. 9. – 21. 10.) a Ostravě (25. 10. – 21. 11.). Vstup do výstavního sálu je zdarma. Další informace na ceskafilharmonie.cz/mavlast.

 • Obrázek k novince 11.7.2018

  Startuje BEST FILM FEST

  Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší své věrné fanoušky lístkem do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční čtrnácté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

   

  Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý. Promítat se budou oscarové hity: vítězná fantasy romance o krásce a netvorovi Tvář vody, strhující životopisné drama Nejtemnější hodina a skvostná krimi Tři billboardy kousek za Ebbingem. Diváci se můžou těšit na populární komedie: černou komedii nabitou mistrným absurdním humorem Ztratili jsme Stalina či romantický hvězdně obsazený snímek v čele s Diane Keaton Dámský klub. Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: ze zahraničních snímků oscarový rodinný dojemný příběh Coco, pro dospělé diváky životopisný snímek S láskou Vincent oceněný jako nejlepší evropský animovaný film či loutkový Psí ostrov od kultovního režiséra Wese Andersona.

   

  Z českých filmů uvádíme tyto divácky oblíbené tituly např.: tragikomedii Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka, road movie Tlumočník režiséra Martina Šulíka, romantické drama Hastrman režiséra Ondřeje Havelky či poslední počin legendárního tvůrce Jana Švankmajera Hmyz. Na programu jsou rovněž dokumenty: pozoruhodný portrét politika z pera Terezy Nvotové Mečiar či fascinující snímek o naší krajině Planeta Česko dokumentaristy Mariána Poláka. Více informací na www.bestfilmfest.cz.

 • Obrázek k novince 8.7.2018

  53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

  53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých očekávání. Festivalové návštěvníky konec konců přijel pozdravit režisér a jeden z členů skupiny Monty Python Terry Gilliam, který při té příležitosti dovezl rovnou i svůj vysněný (a dlouhé roky prokletý) projekt Muž, který zabil Dona Quijota.


  O největší překvapení se tentokrát postarali zástupci festivalu, kteří na poslední chvíli zařadili projekci nového provokativního film Gaspara Noého Climax. Exkluzivní rozhovor s Noém z letošního Filmového festivalu v Cannes vám přineseme v období premiéry snímku v českých kinech. V rámci spolupráce se společností Vodafone letos ČSFD.cz vyslala na festival celkem osmici svých Agentů (viz. foto), kteří vás po celou dobu konání MFF Karlovy Vary informovali o veškerém dění. Jejich postřehy včetně video rozhovorů z Vodafone pláže o nejlepších viděných filmech naleznete tady.


  Hlavní cenu „Křišťálový globus“ získal v letošním roce snímek „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ od rumunského režiséra Radu Judeho. Pro ten hlasovala porota složená z Marka Cousinse, Zrinky Cvitešićové, Marty Donzelliové, Zdeňka Holého a Nanouky Leopoldové. Rozhovor jednoho z Agentů ČSFD s Markem Cousinsem o jeho dokumentární novince Oči Irsona Wellese, rovněž uvedné na festivalu, nejdete v profilu filmu. Cenu za nejlepší režii získal český režisér Olmo Omerzu za snímek Všechno bude. Nejlepším dokumentárním filmem se pak stali lotyšští Svědkové Putinovi Vitalije Manskija. Nejlepším filmem soutěžní sekce je dle hodnocení uživatelů ČSFD.cz izraleské drama Geula, které od festivalu obdrželo nestatutární cenu Ekumenické poroty. Filmy jednotlivych sekcí si ve festivalové sekci můžete seřadit od nejlépe hodnocených.


  Festivalu se nakonec zúčastnilo 13,080 akreditovaných návštěvníků, 10,857 přitom mělo speciální Festival Pass, zbytek tvořili filmaři, filmové profesionálové a novináři. 35 filmů si na letošním ročníku MFF Karlovy Vary odbylo svoji celosvětovou premiéru, pro osm filmů se jednalo o mezinárodní premiéru, a pro dalších sedm to pak byla premiéra evropská.


  Kompletní přehled oceněných filmů a tvůrců 53. ročníku festivalu najdete v sekci Ocenění. Příští ročník se bude konat od 28. června do 6. července 2019.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 23.6.2018

  Agenti ČSFD se vrací na MFF Karlovy Vary

  53. ročník největšího filmového festivalu v Česku začíná za pár dní a jeho festivalová sekce na ČSFD.cz vám tradičně přináší přehledný program všech filmů, seřaditelných dle termínů promítání, festivalových sekcí i hodnocení uživatelů. Hodnotit a komentovat filmy budou letos taky Agenti ČSFD, od kterých se rovněž dočkáte zážitkových příspěvků a videorozhovorů o zhlédnutých filmech ve společném agentském Deníčku. Identitu Agentů i s jejich výhledem, na které filmy se těší nejvíce a kterým se obloukem vyhnou, odkryjeme ve festivalové sekci v pondělí 25. června.


  Za návratem Agentů ČSFD na karlovarský festival stojí partner Vodafone, který vás každý den od 10 do 21 h. zve na Vřídelní kolonádu na známou Vodafone pláž. Kromě možnosti zahlédnout na pláži některé z Agentů ČSFD, kteří zde budou nahrávat rozhovory o sledovaných filmech taky pro Vodafone Insta Stories, si zde můžete dobít baterky, dát si osvěžující občerstvení a odpočinout si od filmů v relax zóně s lehátky. Denně zde budou probíhat soutěže o kultovní klobouky, chytré telefony a další ceny. A pokud nebudete stíhat přesuny z jednoho kina do druhého, případně dostanete chuť na vyhlídkovou jízdu, objednáte si rikšu, která vás ochotně hodí třeba od Puppu až k Thermalu.


  Vedle festivalové sekce na ČSFD.cz můžete veškeré karlovarské dění po celou dobu festivalu sledovat taky na Instagramu a Twitteru Vodafonu. Také si nezapomeňte stáhnout novou aplikaci Vodafone KVIFF Guide 2018, ve které najdete detailní informace o každém filmu, přehled o všech festivalových akcích a můžete si přes ni rezervovat vstupenky během několika sekund. Aplikaci si můžete stáhnout v Google Play a App Store. Více informací na vodafone.cz/vary


  Akce začíná!

 • Obrázek k novince 16.6.2018

  Retro biják 60. – 90. let

  Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí, drahoušku!, Vesničko má středisková…to všechno jsou názvy kultovních československých filmů, které si až do října můžete připomenout v Galerii Tančící dům. V polovině května galerie otevřela největší filmovou výstavu od roku 1987. Jak už vypovídá její název, Retro biják 60. – 90. let, je určena především pro milovníky zlaté éry československého filmu. Výstava se věnuje nejznámějším filmům, pohádkám a seriálům natočeným v Československu v období od 60. do 90. let minulého století. Až do října tak bude Tančící dům zaplněn 200 originálními kostýmy, mnoha filmovými rekvizitami a fotografiemi z celkem 70 slavných filmových snímků. Všechny vystavené kostýmy jsou originály zapůjčené z fundů Barrandovských ateliérů a České televize a většina z nich nikdy dříve nebyla ukázána veřejnosti.

   

  A na co přesně se můžou návštěvníci výstavy těšit? Například na ikonický Velorex či pletené kostýmy s bambulemi z oblíbené komedie Vrchní, prchni! nebo ilustrace Adolfa Borna a Káji Saudka k filmům Kdo chce zabít Jessii? a Jak svět přichází o básníky. Kultovní trilogii Slunce, seno… kromě kostýmů oživí také postel babičky Škopkové. Výstava připomene i lechtivou scénu s razítkem z Oscarem oceněného snímku Ostře sledované vlaky nebo film Hoří, má panenko oscarového režiséra Miloše Formana. Zkrátka nepřijdou ani seriáloví nadšenci. Součástí výstavy je i superpočítač CLM, tedy Centrální Mozek Lidstva, a kostýmy z legendárního sci-fi seriálu Návštěvníci nebo seriálu Nemocnice na kraji města. Nezapomnělo se ani na tvorbu pro děti a k vidění budou kostýmy z rodinného seriálu Arabela nebo šaty princezny Bosany a 15metrový frňákovník z oblíbené pohádky Tři veteráni.

   

  Nenechte si ujít jedinečnou příležitost dozvědět se víc o svých oblíbených filmech a oslavit legendy československé kinematografie. Více o výstavě můžete zjistit na Facebooku.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace