Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024 Autor Jokolo

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnostKathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy zapsala oceňovaným filmem Smrt čeká všude, ale má za sebou i takové pecky jako K-19: Stroj na smrt nebo Bod zlomu, se teď konečně upsala dalšímu projektu, konkrétně pro streamovacího giganta Netflix. A opět půjde o politický thriller, který si rozhodně bude klást vysoké ambice. Čeká nás totiž raketový útok na Spojené státy.

 

Scenárista s výbušným jménem Noah Oppenheim (Jackie, Labyrint: Útěk) totiž napsal neméně výbušný scénář k filmu, který má pojednávat o nezáviděníhodné situaci. Ocitneme se totiž v Bílém domě, kde se bude rozhodovat o tom, jak mocnost zareaguje ve chvíli, kdy se na ni řítí balistické střely. Premisa velmi podobná té, jíž se věnuje klasický snímek Selhání vyloučeno od Sidneyho Lumeta. Tehdy šlo o Studenou válku, v dnešní době jde však stále o aktuální téma a je tak dobře, že se mu bude věnovat tak schopná tvůrkyně, jakou Kathryn Bigelow je. Scénář existuje, zatím je však příliš brzy na to určit, kdy by mohl film dorazit.

 

Původně se americká režisérka upsala Netflixu se zcela jiným projektem. Jejím příštím snímkem měl být katastrofický thriller s názvem Aurora, který adaptoval knihu věhlasného scenáristy Davida Koeppa (Jurský park). Téma však zůstává podobné, neboť dílo pojednávalo o celosvětovém výpadku elektřiny po sluneční bouři a rozvedené matce, která musí udržet rodinu v nelehké situaci pohromadě. Tento film nakonec nevznikne, namísto toho nás čeká zmiňovaný dosud nepojmenovaný bombastický snímek, u nějž se dá čekat, že namísto osobních linek se vydá spíše směrem k politice. Napětí však rozhodně chybět nebude. 

Reklama

Související novinky

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

Nový film Stevena Spielberga má datum premiéry

včera

Pokud jste fanoušky tvorby legendárního sedmasedmdesátiletého amerického režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Dobyvatelé ztracené archy), měli byste si do diáře zapsat datum 15. května… (více)

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Kathryn Bigelow chystá film pro Netflix

Kathryn Bigelow chystá film pro Netflix

03.04.2022

Americká režisérka Kathryn Bigelow (30 minut po půlnoci, Smrt čeká všude) si již pět let dává od filmů pauzu - jejím posledním celovečerním dílem byl v roce 2017 snímek Černobílá spravedlnost a od té… (více)

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Včera v kalifornském Los Angeles opustil filmový svět americký na Oscara nominovaný herec Ned Beatty. Bylo mu 83 let. Rodák z Kentucky, kterého si mnozí diváci jistě vybaví třeba jako Otise, věrného… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

dnes

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Zemřel dokumentarista Morgan Spurlock

Zemřel dokumentarista Morgan Spurlock

dnes

Svět dokumentárního filmu přišel o jednoho ze svých výrazných představitelů, ve věku třiapadesáti let totiž ve čtvrtek 23. května v New Yorku zemřel americký na Oscara nominovaný dokumentarista… (více)

Reklama

Reklama