foto

Carla Juri

  • nar. 2.1.1985 (35 let)
    Locarno, Švýcarsko

Biografie

V roce 2012 převzala švýcarská herečka Carla Juri již podruhé za sebou významnou švýcarskou filmovou cenu Quartz. Zatímco v roce 2011 byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve svém prvním filmu uvedeném v kinodistribuci 180° (r. Cihan Inan), o rok později již cenu získala za roli hlavní ve snímku Dällebach Kari (r. Xavier Koller). V roce 2013 se pak na německém Berlinále stala držitelkou proslulé ceny SHOOTING STAR pro nejlepší mladé evropské herce.

Carla Juri se narodila ve švýcarském Ticinu a vystudovala herectví v Los Angeles. Po studiích sbírala herecké zkušenosti a podstupovala divadelní průpravu v nejrůznějších institucích, jako je Theatrical Arts Theatre Company v Los Angeles, kde studovala pod vedením Douglase Matrangy, či Actors Centre v Londýně. Juri vyrůstala ve vícejazyčném prostředí a hovoří italsky, anglicky, francouzsky a německy, což představuje značnou výhodu v evropské filmové branži. V roce 2010 hrála v italském seriálu televizní stanice RAI L'uomo dei boschi po boku Terence Hilla, v roce 2011 si zahrála v Anglii ve filmu Fossil.

Role ve snímku Vlhká místa je její první hlavní rolí v německém celovečerním filmu. V říjnu roku 2013 se rovněž objeví v tragikomedii Frauke Finsterwalderové Finsterworld natočené podle scénáře Christiana Krachta.

Presskit k filmu Vlhká místa

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky