foto

Artur Smoljaninov

  • nar. 27.10.1983 (35 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Artur Sergejevič Smoljaninov se narodil 27. října 1983 v Moskvě. Dětství a dospívání prožil v městské části Moskvy Koroljov - Tekstilshchik. První film ve kterém hrál byl KDO, KDYŽ NE MY (1998, režie: Valeri Priyomykhov). V šestnácti letech externě dostudoval školu a byl přijat na Ruskou akademii divadelního umění, na katedru režie. Tu dokončil v roce 2004.

Po svém debutu ve filmu KDO, KDYŽ NE MY, si zahrál ve filmu TRIUMF (2000, režie: Oleg Pogodin), který ale brzy zapadl. Do širokého povědomí se dostal až rolí vojína Ljutého ve filmu 9. ROTA (2005, režie: Fjodor Bondarčuk), český divák ho mohl vidět i v novém filmu 1612: KRONIKA SMUTNÝCH ČASŮ (2007, režie: Vladimir Khotinenko), kde si zahrál dělostřelce Kostku. Ztvárnil také celou řadu divadelních rolí.

Artur je má velice rád děti, je členem nadačního fondu Daruj Život, který pomáhá dětem postiženým leukémií a dalšími smrtelnými nemocemi.

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace