foto

Brad Davis

  • nar. 6.11.1949
    Tallahassee, Florida, USA
  • zem. 8.9.1991 (41 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Brad Davis, pravým jménem Robert Creel Davis, byl americkým hercem, jehož nejvíce proslavil snímek Půlnoční expres z roku 1978. Narodil se na Floridě. Jeho matka jej v dětství sexuálně zneužívala, což mělo za následek jeho pozdější pití a užívání drog. V sedmnácti letech vyhrál talentovou hudební soutěž a začal pracovat v divadle v Atlantě. Později se přestěhoval do New Yorku, kde navštěvoval divadelní akademii.

Jedna z jeho prvních rolí byla v seriálu HOW TO SURVIVE A MARRIAGE z počátku sedmdesátých let. Poté se objevoval v mimobroadwayských divadelních hrách. V roce 1976 následoval film SYBIL. Největší úspěch mu ale přinesla hlavní role v PŮLNOČNÍM EXPRESU (1978), kde hrál amerického studenta Billyho Hayese, který chtěl propašovat drogy z Turecka, ale byl chycen a exemplárně potrestán ke třiceti letům tureckého vězení. Za tuto roli získal Zlatý Glób pro Objev roku. Další Davisova výraznější hlavní role byla v dramatu QUERELLE, kde si zahrál postavu homosexuálního námořníka. Svou poslední velkou roli ztvárnil v komedii ROSALIE GOES SHOPPING.

V roce 1979 se nakazil virem HIV během jednoho ze svých kokainových „dýchánků“. Svou nemoc ale skrýval a dál pokračoval v hraní. V pozdějších letech onemocnění zveřejnil a začal kritizovat postoj Hollywoodu a americké vlády k HIV pozitivním lidem. Brad Davis zemřel v Kalifornii roku 1991 při asistované sebevraždě. Má dceru Alexandru s manželkou Susan Bluestein, která také pracuje u filmu.

vaja

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace