foto

Valentina Vargas

  • nar. 31.12.1964 (55 let)
    Santiago, Chile

Biografie

Valentina Vargas, rodačka ze Santiaga, se již v útlém věku přestěhovala do Francie, která ji poskytla potřebné umělecké zázemí, na jehož pozadí postupně rozvinula své schopnosti. Nebyl to ale pouze herecký talent, který ji byl dán k dobru. O Valentině je též známo, že naprosto plynně ovládá jak španělštinu, tak i francouzštinu a angličtinu. Cit pro dramatické umění pilovala nejprve na pařížských kurzech, které vedla Tania Balaschová, a své studium dokončila na Yves Pignot School v Los Angeles.

Na období studií bezprostředně navazuje strmý vzestup. Co se týče druhé poloviny 80. let, můžeme bez obav říci, že se Valentina podílela na většině významných francouzských kinematografických počinů. Po boku Jeana Rena se objevila ve snímku STRICTEMENT PERSONNEL, poté se publiku zcela odhalila ve slavné adaptaci románu Umberta Eca JMÉNO RŮŽE. Do třetice je třeba zmínit MAGICKOU HLUBINU Luca Bessona. Ztěží k poznání byla pro většinu diváků ve čtvrtém pokračování filmu HELLRAISER s podtitulem BLOODLINE, kde se objevila jako démonická, částečně znetvořená a do latexu odděná Angelique. Od té doby se Valentina Vargas objevuje v méně populárních, povětšinou francouzských snímcích a televizních adaptacích. Zmiňme například odlehčený, až televizně zpracovaný, horor BLOODY MALLORY nebo francouzský koprodukční seriál LES LAISONS DANGEREUSES.

V současnosti se Valentina Vargas vrací ke kořenům a účinkuje v chillské domácí produkci. Je otázkou, zda-li se vrátí do obsazení filmů srovnatelných s těmi, ve kterých účinkovala na konci let 80. Můžeme v to s nadšením doufat.

Herecká filmografie