foto

Jakub Červenka

  • nar. 5.8.1983 (35 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jakub Červenka se narodil v Praze – Nuslích. Vyrůstal na Jižním Městě v Praze 4. Druhým domovem se mu stala Bratislava. Svět filmu si Jakuba podmanil již v chlapeckém věku, kdy sledoval práci svého tatínka, osvětlovače a kameramana, na natáčení televizního snímku Strašidlo Cantervillské (1989).

Po dokončení gymnázia se začal věnovat produkční činnosti. Stojí za celou řadou hudebních projektů jako jsou spolupráce s rapperem Čistychovem, hipphopovým uskupením Moja reč nebo Supercroo. Spolupořádal pražský koncert De La Soul. Po roce 2003 produkoval videoklipy pro Divokého Billa, Chinaski, Petra Muka či Lucii Bílou.

Jakub se podílel na tvorbě reklam, dokumentů (Sezóna – Národní divadlo, ROM. ID, Pražské Jezulátko atd.) a krátkých filmů (Wampir, Přepážka). Pomáhal spouštět 1. internetovou TV v ČR s názvem SunTV. Z dalších projektů jmenujme kampaň Zlaté ručičky, Dávej bacha! BESIP a další. Pro českou televizi produkoval nekorektní show Boj o koláč a osvětový Zdravotní test národa.

V roce 2015 produkoval Jakub loutkový film Malý Pán. Roku 2018 vstoupil do kin Jakubův režijní debut, projekt Hovory s TGM. Podle scénáře Pavla Kosatíka vzniklo filmové drama o klíčovém setkání dvou velikánů českých dějin a o slavné knize, k jejímuž vydání málem nedošlo.

Jakub žije v pražských Hlubočepích se svou ženou a synkem. Rád si hraje a jezdí na chalupu.

Ondřej "Rabina" Bína

Producentská filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2018 Hovory s TGM

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace