Reklama

Reklama

Philippe Labro

Philippe Labro

nar. 27.08.1936 (87 let)
Montauban, Francie

Biografie

Velice bystrý a inteligentně hloubavý autor, novinář a režisér Phillipe Labro se narodil v Montaubanu dne 27.srpna 1936. Již v osmnácti letech zanechává studia na Washingtonské a Leeho Univerzitě ve Virginii, kam byl poslán za vzděláním a několik let pak cestuje po celých Státech, nabírá zkušenosti, poznává zajímavá místa a ač netuší, vlastně sbírá materiál pro své sic krátké, leč velice výrazné účinkování ve světě filmu.

Po návratu do Evropy přijímá nabídku tv reportéra, avšak toto účinkování v novinářské profesi přetne nešťastná válka, Labro vstoupí do armády, konfliktem je "Alžírská válka", kde rokem 1960 počínaje až po 1962 je členem vojenské jednotky. Ještě v roce 1962 se vrací k novinařině. V polovině šedesátých let oficiálně započíná svou dráhu filmaře. Rokem 1966 se rozjíždí jeho herecká kariéra vedlejších rolí dík jeho dosti důležitým profesním (novinářským) kontaktům. Hraje po seznámení se slavným Jean-Lucem Godardem v jeho snímku MADE IN U.S.A.. Ještě tentýž rok se snaží udělat dojem vlastním krátkometrážním dokumentem DVĚ D...o slavných herečkách. Píše vlastní filmový scénář a netuší, že svým spisovatelsko-novinářským pohledem a umem vrhne na světlo světa slavné filmové kousky "Staré Francie".

V roce 1969 prožívá režisérský debut u filmu TOUT PEUTt ARRIVER s J.-C. Brialym. Dramatický snímek sklízí vesměs pozitivní ohlasy u kritiků, avšak u veřejnosti se nedočká kýženého. Labro však nevěší hlavu a už pracuje na dalších scénářích, přitom však stále vykonává novinařinu. Sežene si peníze a hlavně přízeň producentů Gaumontu a v roce 1971 točí skvělý thriller s atmosférou film-noir BEZ MOTIVU se skvělým J.-L. Trintignantem. Film má konečně velké ohlasy jak u kritiky, tak u diváků a Phillipe je plně rozhodnut, že musí pokračovat, neboť podepisuje smlouvu s velkým francouzským produkčním studiem na další filmy. Pokračuje úspěšnou několikaletou spoluprácí s J.-P. Belmondem, film NÁSLEDNÍK je velice úspěšný i za hranicemi státu a pojednává o dědici velkého mnohamiliardového impéria, který se pokusí dobrat pravdy o smrti vlastního otce.

Spolupracuje i s Y.Montandem, ale skutečný vrchol Labroovi filmařské kariéry přichází až rokem 1976 veleúspěšným akčním thrillerem LOVEC HLAV s Belmondem a skvělým Cremerem. Pojednává o chladnokrevném zabijákovi Jestřábovi, který přes rok nenechává celou Francii v klidu usnout, za pomocí mladých najatých kumpánů přepadává klenotnictví a banky a když je po všem, zbavuje se i nepohodlných kompliců. Tomuto muži je na stopě nájemný "lovec hlav". Film sklízí i pro svou neutěšenou drsnou atmosféru strachu a za skvělou hudební kompozici mnohá ocenění. Po tomto úspěchu však brilantní autor odchází do ústraní, kde se věnuje své původní profesi a několika málo dokumentárním snímkům, mimochodem i o oblíbeném Belmondovi. Natočí do roku 1985 ještě dvě úspěšná dílka krimidramat, ale definitivně svou nadějnou práci u filmu končí. Od roku 1985 do r.2000 je režisérem tv programů na RTL, dokonce se stává v roce 1992 vysokým členem vedení známé stanice. Phillipe Labro je jistě často nevídaným jevem v uměleckém světě. Originální a svůj, to je on.

D. "LiVentura" Ch.

Režisér

Scenárista

Filmy
1984

Pravý břeh, levý břeh

1976

Lovec hlav

1973

Následník

1971

Bez motivu

Dokumentární
1964

Chroniques de France (seriál)

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama