Reklama

Reklama

Paweł Pawlikowski

Paweł Pawlikowski

nar. 15.09.1957 (64 let)
Warszawa, Województwo mazowieckie, Polsko

Biografie (1)

Pawel Pawlikowski (1957, Varšava) žije od roku 1971 ve Velké Británii. Vystudoval literaturu a filozofii na Oxfordské univerzitě a filmy začal natáčet v 80. letech. Zprvu natáčel dokumentární filmy pro BBC, ve kterých velice osobitým a poetickým způsobem mísil skutečnost s fikcí – sem patří mj. From Moscow to Pietushki (1991), Dostoevsky's Travels (1991), Serbian Epics (1992) nebo Tripping with Zhirinovsky (1995). V roce 1999 natočil nízkorozpočtový televizní film… (více)

Zajímavosti (4)

  • Režisér na přelomu osmdesátých a devadesátých let přijel do Prahy, kde natočil dokument o Václavu Havlovi. Ten v únoru 1989 uvedla britská BBC. „Chtěl jsem světu ukázat, kdo byl Havel, jaký to byl dramatik, jaký byl filozof. Ale příliš jsem Havla obdivoval, až jsem si nedokázal udržet jistý umělecký odstup,“ řekl Pawlikowski po letech Hospodářským novinám o filmu, který označuje za svůj nejhorší, „pro mě osobně ale nejdůležitější,“ jak dodal. (Zdroj: Aktuálně.cz)

Ida (2013)

  • Představitelka Idy Agata Trzebuchowska byla podle režiséra Pawla Pawlikowskiho doslova "výrazná hipsterka s barokním účesem, ošuntělým oblečením a módním chováním". Ještě se ukázalo, že "byla militantní feministkou, která pochybovala o existenci Boha a rozhodně ve svém životě neměla čas věnovat se polské církvi". (melipa)

Galerie (2)

Reklama

Scenárista

Režisér

Herec

Dokumentární
2017

CineKino: Polsko (TV film)

2007

British Film Forever (TV seriál)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(18)

Reklama

Reklama