Reklama

Reklama

Robert Donat

Robert Donat

nar. 18.03.1905
Withington, Manchester, England, Velká Británie

zem. 09.06.1958 (53 let)
Londýn, England, Velká Británie

Biografie (1)

“Jeden z důvodů, proč je tak málo herců úspěšných současně na divadle i u filmu, je ten, že mnoho z nich pohlíží na natáčení jako na pouhý nudný, ovšem dobře placený džob...” Friedrich Robert Donat (přezdívaný Don nebo taky Fritz) se narodil v anglickém Withingtonu a byl anglicko-polsko-německého původu. Měl příjemný hlas, “neutrální” anglický přízvuk (vyrůstal v severní Anglii) a v dětství trpěl vadou řeči - musel chodit ke specialistovi. Od šestnácti začal… (více)

Zajímavosti (4)

The Inn of the Sixth Happiness (1958)

  • Herec Robert Donat před závěrečnými postsynchrony těžce onemocněl, z posledních sil film dokončil a několik dnů nato zemřel. Ač to ve filmu není znát, trpěl silným astmatem. (Zdroj: Kniha Charlotte Chandler: Ingrid - biografie Ingrid Bergman). (Pavlínka9)

Sabotáž (1936)

  • Do role Verloca byl původně obsazen Robert Donat, který ale dostal těšně před začátekme natáčení těžké astma, což znemožnilo jeho účast. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

Captain Blood (1935)

  • Roli, kterou v tomto filmu hraje Errol Flynn, nejdříve hrál Robert Donat, ale pro nemoc musel z natáčení odstoupit. Donat onemocněl náhle a studio se rozhodlo, že je ještě dost brzy na to, aby přetočilo vše, co z filmu zatím vzniklo, s někým jiným. (Pavlínka9)

Galerie (87)

Reklama

Herec

Režisér

Filmy
1950

The Cure for Love

Scenárista

Filmy
1950

The Cure for Love

Producent

Filmy
1950

The Cure for Love

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama