foto

Chi-Ling Chiu

  • nar. 20.1.1943 (76 let)
    Hong Kong, Čína

Biografie

Hongkongský herec a bojový umělec Chiu Chi-Ling ovládá bojové umění Hung gar a ve světě má otevřeno mnoho škol. Jeho otec Chiu Kai byl mimořádně nadaný žák samotného mistra bojových umění Lam Sai Winga, který byl přímým potomkem legendárního Wong Fei Hunga. Bojový styl Hung gar začal cvičit už ve svých šesti letech a díky tomu měl šanci zahrát si ve filmech s Jackie Chanem, Chow Yun Fatem či Stephenem Chowem. Svou první školu si otevřel v roce 1970 a učil zde i mnoho celebrit, sportovců a umělců. Díky tomu se postupně dostává do filmu. 

První role získal Chiu Chi-Ling v druhé polovině 70. let a šlo převážně o kung fu subžánr nazývaný bruceploitation. V té době měl, ale i možnost zahrát si s bojovými umělci jako Jackie Chan, Tan Tao Liang, Bruce Leung, Hwang Jang Lee, Tao Chiang, Sammo Hung, Yan-Kar Leung, či Phillip Ko. Představitel mástrů Chiu Chi-Ling je stále aktivní, naposledy jste ho mohli vidět v kung-fu snímku The Mermaid (2016) a na svém kontě má prozatím kolem 50 snímků.

Grand "Epistemolog" Master

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace