foto

Sebastien Foucan

  • nar. 27.5.1974 (46 let)
    Paříž, Francie

Biografie

Sebastien Foucan se narodil 27. května 1974 v Paříži. Je považován za zakladetele atraktivní dovednostní disciplíny, která se nazývá free running. Jako kluk se proháněl křivolakými uličkami pařížského předměstí spolu se svým kamarádem Davidem Bellem, který založil a celosvětově proslavil sport Le parkour. Foucan začal později nahlížet na parkour pod jiným úhlem, nechal se jím inspirovat a vytvořil free running, který má odlišnou filozofii a používá se k jiným účelům než parkour.

Protože je Foucan ve svém oboru mistrem a free running je stejně jako parkour velice efektní, bylo pouze otázkou času, než se objeví na plátnech kin. Sebastien dostal svojí první roli v trháku CASINO ROYALE, kde předvedl, že nic není nemožné a s pomocí nejrůznějších freerunningových technik (př. Monkey vault) doslova proletěl staveništěm s Danielem Craigem v zádech. Foucan se ale v médiích objevil již dříve, a sice v dokumentech JUMP LONDON a JUMP BRITAIN.

Foucan by se měl v roce 2008 postarat o svůj další dynamický výstup – režisér Scott Man právě dokončuje projekt THE TOURNAMENT, akční snímek, ve kterém dále učinkují Robert Carlyle, Ving Rhames nebo současný největší akční řezník Scott Adkins.

Honza "Lateef" Akční

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky