foto

David Belle

  • nar. 29.4.1973 (47 let)
    Fécamp, Seine-Maritime, Francie

Biografie

David Belle se narodil 29. dubna roku 1973 v Seine Maritime v Normandii. Pochází z prosté rodiny žijicí na okraji Paříže. Jeho dědeček Gilbert Kitten, otec Raymond Belle a bratr Jeff Belle byli velmi zkušení záchranáři francouzského požárního sboru.

Prvních 14 let svého života David tráví v rodném místě Fécamp, později v Les Sables d´Olonne, kde se projevuje jeho chuť pro akci a rychlý pohyb. Vyniká v atletice, gymnastice, horolezectví a bojovém umění. Je hodně inspirován dědečkem z matčiny strany Gilbertem Kittenem, který v něm vyvolává snahu pomáhat druhým. V roce 1988 ve svých 15 letech David opouští školu a stěhuje se do Lisses v Paříži kde nastupuje do povinné vojenské služby. V té době získává Certifikát Francouzského národního červeného kříže a Certifikát vedoucího gymnastiky UFOLEP. Získává velmi blízké přátele u dospívající mládeže s podobnou chutí k pohybu. Později společně vytváří skupinu Yamakasi (Yann Hnautra, Frédéric Hnautra, David Malgogne, Sébastien Foucan a Kazuma). Poté co nastupuje do požárního sboru, se snahou následovat kroky otce a dědečka, je dočasně propuštěn pro zranění zápěstí. Z osobních důvodů se k požárnímu sboru již nikdy nevrátí.

Později nastupuje k armádě u námořní pěchoty ve Vannes, kde je povýšení a obdrží mnoho certifikátů za gymnastiku a provazolezectví. Armádu opouští, protože jeho chuť a láska k dobrodružství a svobodě se s životem v armádě nesnoubí. Po čase kdy pracuje jako skladník, hlídač a prodavač nábytku odlétá do Indie a zde získává černý pás v Kung-fu. Když se vrací, začíná propagovat svou sportovní disciplínu filmovými záznamy svých schopností.

V roce 1997 se filmový tým Stade 2 po spatření jeho záznamů rozhodne natočit filmovou serii o Davidovi a parkouru s nazvy THE SPEED-AIR MAN, CATMEN, LA RELÉVE, LES TRACEURS. Slovo „traceur“ je později použito pro definici názvu osoby žijící parkourem. David spolu s přítelem a hercem Hubertem Koundé (film LA HAINE) definují název parkour. Hubert také Davida poprvé zasvětí do herectví na velkém plátně. David rozvíjí své herecké schopnosti ve hře Pygmalion, získává mnoho dalších rolí převážně ve francouzských filmech a reklamách. Poprvé je obsazen do hlavní role v propagačním videu pro Tinu Turner. Jeho herecká kariéra se pokračuje obsazením do malých rolí ve filmech jako "LES GENS DU VOYAGES" a "UN MONDE MEILLEUR", následuje "L'ENGRENAGES" a FEMME FATALE (OSUDOVÁ ŽENA), a také LES RIVIÉRES POURPRES 2 (PURPUROVÉ ŘEKY 2: ANDĚLÉ APOKALYPSY), v hlavní roli s Jeanem Reno.

Po natočení mnoha dalších reklam pro BBC, Nissan či Nike kontaktuje Davida Luc Besson, režisér filmu LA FEMME NIKITA (BRUTÁLNÍ NIKITA) a THE FIFTH ELEMENT (PÁTÝ ELEMENT) s nabídkou hlavní role spolu s Cyrillem Raffaelli v akčním filmu BONLIEUE 13 (OKRSEK 13).

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Filmy

2020 Bronx
2016 Chao ji kuai di
2015 Jaya
2014 Doupě
2013 Mafiánovi
2009 Okrsek 13: Ultimátum
2008 Babylon A.D.
2006 Un monde meilleur
2004 Okrsek 13
2002 Boží zásah
Femme Fatale
2001 Engrenage, L'

TV seriály

2016 À Jamais (TV seriál)
2012 Planeta Metal Hurland (TV seriál)
1997 Louis Page (TV seriál)

Dokumentární

2010 Pohled do zákulisí: Jak vznikal Princ z Persie
2008 Parkour Project: Pilgrimage
2005 L'hebdo cinéma (TV seriál)

Host

TV pořady

2004 Le grand journal de Canal+ (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(36)