Reklama

Reklama

Dalibor Mráz

Dalibor Mráz

Biografie

V roce 2007 nastoupil na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde v roce 2012 úspěšně absolvoval. V roce 2008 absolvoval kurzy u bubeníků jako Thomas Lang, Benny Greb, Stephan Emig nebo Oli Rubow. Jako šestnáctiletý složil hudbu pro celovečerní dokumentární film Kolik příběhů má den, odvysílaný v České televizi v roce 2008. V roce 2009 natočil spolu s Danielem Burou a Šimonem Bílým své první DVD Czech Virtual Drum Festival pro distribuci v České a Slovenské republice. Thomas Lang uvedl ve své recenzi: „Skvělá práce, gratuluji ke krásnému produktu. Vidím tu hodně tvrdé dřiny, obětavosti a nadšení k bicím. Skvělé!“

Na první velké bubenické akci vystoupil v roce 2011, a to na bubenickém festivale, kde si zahrál po boku jmen jako Klaudius Kryšpín nebo Zacky. Zde si ho všiml František Hoenig a nabídl mu firemní hráčství u firmy SONOR. V roce 2012 navázal bubenickou spolupráci s bubeníkem Mikem Terranou a natočili spolu bubenické duety pro Vic Firth. V roce 2013 natočil Dalibor Mráz spolu s firmou SONOR své druhé DVD Dalibor Mráz. V letech 2013–2015 složil hudbu k televizním pořadům České televize Draci v hrnci a Ty Brďo!, nebo k animovanému seriálu Staré pověsti české či Bílý Tesák.

Od roku 2016 začal s bubeníkem Václavem Zimou (Blue Effect) pořádat bubenické campy, na kterých spolu s ním účinkovali světoví velikáni hry na bicí nástroje jako Todd Sucherman, Gergo Borlai, Chris Coleman nebo Benny Greb. V roce 2016 složil také hudbu pro celovečerní film Ostravak Ostravski. V roce 2018 dostal pozvání od Jareda Falka do Kanadské platformy DRUMEO, na níž živě vystoupil a pokřtil své nové album „LEVEL 25“, které vydal v roce 2019 u světového labelu KOBALT. Na albu koncipovaném jako hudební audiokniha se podílelo přes 20 světových instrumentalistů z 11 zemí: mimo jiné Scott Kinsey, Anton Davidyants, Federico Malaman, Junior Braguinha. Album získalo v USA v březnu roku 2020 ocenění The Academia Music Awards za nejlepší Ambientní/Instrumentální album. Kladnou recenzi vydal i polský bubenický magazín Perkusista.

V roce 2019 vydal rovněž soundtrack pro dokument Aeropress movie. Napsal hudbu pro „Shakespearovské slavnosti“, „Pustit Žilou“, „Moove“, Dokumentární cyklus Ostravského planetária, „Dívky ze Sorok“ a mnoho dalších. Založil mezinárodní hudební těleso s názvem Dali Mraz Group. Účinkoval v USA, Kanadě, Francii, Německu, Polsku, Španělsku, Itálii, Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Maďarsku a Slovensku. Hráli s ním například Fernando Saunders, Marius Pop, Federico Malaman, Martin Gudics, Mike Gotthard, Gabor Gyongyosi, Lawrence Lina, Mato Ivan, Gergo Borlai, Mike Terrana, Karel Holas, Jiří Zabystrzan a řada dalších.

Studiově spolupracoval s celou řadou umělců, jako jsou Suzane Vega, Alex Argento, Luca Mantovanelli, Scott Kinsey, Anton Davidyants, Valeriy Stepanov, Romain Labaye, Martin Miller, Gergely Kolta, Veronika Stalder, Junior Braguinha a řada dalších. V roce 2022 dokončil vysokoškolské vzdělání na Vysoké škole podnikání a práva. V roce 2022 začal vyučovat na Prague Film Institute.

ČSFD

Skladatel

Filmy
2016

Ostravak Ostravski

Dokumentární
2018

AeroPress Movie

2008

Kolik příběhů má den (TV film)

Pořady
2015

Ty Brďo!

2013

Draci v hrnci

Zvukař

Filmy
2022

Princezna zakletá v čase 2

Hudební videoklipy
2021

Sabaton: Christmas Truce

Ovládací panel

Reklama

Reklama