foto

Ján Bavala

  • nar. 17.10.1989 (29 let)
    Rimavská Sobota, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ján Bavala je divadelní, televizní, filmový a dabingový herec. Činoherní herectví studoval nejprve na Akademii umění v Banské Bystrici (mezi jeho pedagogy patřili například Jana Oľhová nebo Jan Přeučil). Během studií působil v dabingu Slovenské televize, v rozhlase namlouval pohádky pro děti a rozhlasové hry; hostoval v profesionálních divadlech i na zájezdových scénách.

Od roku 2012 žije v Praze, kde absolvoval nejprve stáž v Divadle Na zábradlí (sezóna 2012–2013) a magisterské studium zakončil studijním pobytem na Katedře pantomimy a nonverbálního divadla na HAMU (2014). Studium zakončil autorskou hrou Pochmurná hra (věnovaná životu a soukromé korspondenci básníka a dramatika F. G. Lorcy) v Komorní činohře v Praze a postavou Peera Gynta dle stejnojmenné hry Henrika Ibsena. 

Ztvárnil vedlejší role v několika německých filmových koprodukcích, např. Nahý mezi vlkyDie Himmelsleiter či Reformace. V roce 2015 ztvárnil postavu Sysla v seriálu HBO Pustina v režii Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Na podzim 2017 začal natáčet kriminální minisérii Rédl v produkci České televize a v režii Jana Hřebejka.

Mluví a také natáčí v několika jazycích (česky, slovensky, německy, anglicky). Divákům je známý spíše jeho hlas – z dabingu, ale také z internetových a televizních reklam (jak českých, tak slovenských) a z rádií, kde působil jako redaktor, zprávař a později moderátor (v letech 2014–2017 skupina rádií Radio United Services).

Herecká filmografie

Filmy

2018 Der Zürich-Krimi: Borchert und die letzte Hoffnung (TV film)
2015 Die Himmelsleiter (TV film)
Nahý mezi vlky (TV film)

TV seriály

2018 Rédl (TV seriál)
Ivana (E03)
Prokurátor (E01)
2017 Reformace (TV seriál)
2016 Pustina (TV seriál)
Epizoda 6 (E06)
Epizoda 4 (E04)
Epizoda 3 (E03)
další epizody (5)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace