Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední dny v Buchenwaldu mezi přežitím a morálkou... Hans Pippig se v dubnu 1943 dostává za šíření bolševické propagandy do koncentračního tábora Buchenwald. Během nadcházejících let se stane členem táborové buňky, která plánuje ozbrojený převrat, jenž má nastat ve chvíli, kdy budou Němci vyklízet tábor před postupující západní frontou. Na jaře 1945 se do tábora s jedním z mnoha transportů dostává malý chlapec, kterého tam v kufru propašoval přítel jeho otce. Pippig chlapce náhodou objeví a rozhodne se za pomoci kolegů ze skladiště oděvů pro vězně a zabavených věcí chlapce v táboře schovat a uchránit před jistou smrtí... Film z produkce společnosti UFA Fiction představuje druhou adaptaci stejnojmenného románu Bruna Apitze z roku 1958. Autor, který sám coby komunista strávil osm let v koncentračním táboře Buchenwald, v knize vypráví sice fiktivně vystavěný příběh, ale vycházel při tom z reálných událostí a v jednotlivých postavách (byť pozměnil jejich jména) vycházel z lidí, které v táboře poznal. Nejinak je tomu s figurou malého chlapce, která vychází z příběhu Stefana Jerzyho Zweiga, o němž Apitz slyšel, ale sám se s ním nesetkal. Zweig, známý dnes jako buchenwaldské dítě, se do tábora dostal jako tříletý v roce 1944 s otcem a za pomoci vězeňských funkcionářů přežil až do osvobození. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (50)

Autogram 

všechny recenze uživatele

Po všetkých filmoch o šialene krutej realite koncentračných táborov je ťažké uveriť tomuto príbehu a pohľadu na normálne tváre väzňov. Možno len nezohnali dosť štíhlych hercov. Aj to vzájomné vydieranie dozorcov a väzňov bolo akoby z iného sveta a zostáva nám len rešpektovať predlohu a svedectvá o faktoch, ktoré sa spomínajú aj tu v komentároch. Oproti filmu z roku 63 veľa zmien nie je, len retrospektívne spomienky, ktoré toho ale veľa nepriniesli. ()

vander19 

všechny recenze uživatele

Nie je častým javom, aby nemecký filmári poukazovali na ich problematiku s holokaustom. síce je pravda, že je to ošemetná téma všeobecne, ale pre nemčúrov zvlášť. Preto som bol príjemne prekvapený, že tento síce TV Film je Made in Germany. Ako fanúšik filmov z druhej svetovej vojny a obzvlášť vojen som si ho nemohol nechať újsť. Zobrazuje fakt "kvalitné" podmienky a spôsoby ako sa nemčúri správali voči židom a slovanom. Iné ako prehra si nezaslúžia. Film drsne zobrazuje aj zaobchádzanie s účastníkmi koncentračného tábora. Či už to je Treblinka, Osviečim atď. vždy je to hnusný pohľad. Mierne som sa obával toho či to nebude podobné ako film Chlapec v pruhovanom pyžame. To sa však nestalo. Nahý medzi vlkmi je skutočne kvalitný Tv film čo divákom má čo ponúknuť. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Německý zfilmovaný román ( a údajně inspirovaný skutečností ) o ukrývání malého židovského chlapce v koncentračním táboře Buchenwald pár týdnů před koncem války. Protože se natáčelo v ČR, tak se občas mihnou i nějaké známé tváře ale jestli tenhle film má nějaké plus, tak velmi realisticky vyobrazený život v koncentráku, tím mi velmi připomíná český Colette (2013) a mám pocit, že spousta scén byla točena v úplně stejných kulisách. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Právě jsem se dodíval na premiéru (ard) a budu to muset ještě vstřebat. Celý film je točen zvláštní strojovou dikcí. I když své momenty má, je zvláštně sterilní... proč to říkám? Natáčením filmu jsem strávil dva týdny života jako komparzista. Byl jsem přítomen u mnoha scén ( včetně tě v Buchenwaldu) a proto i vím jak moc toho zůstalo ve střižně na podlaze... A netuším moc proč. Možná měl Philipp Kadelbach obavy z přílišného alibismu. Možná chtěl prostě jen čistě černobílé postavy. Možná mu ale nic jiného ani nezbylo. Když si vezmu jak citlivé téma to pro ně je (i 70 let po válce se v Německu s tím co se za války dělo nesrovnali). Každopádně. Osobně mám tedy hodně deformovanou optiku a proto si budete muset počkat na objektivnější hodnocení. A srovnání s originálem na závěr? Je to jiné. Ne horší, ne lepší. Prostě jiné. ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Vcelku realisticky zobrazený život v nacistickém KL. Ač chvílemi takové nepopsatelně nedotažené a ve srovnání s jinými podobně tématickými filmy méně naléhavé, celkově velmi uvěřitelné a dobře natočené. Vytkl bych jen vkládané retrospektivy a dokumentární záběry postupu americké armády. To působilo jako pěst na oko. Na druhou stranu zde chyběl akt samotného příjezdu US army do tábora i popis následných osudů hlavních hrdinů. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (7)

  • Film bude uveden na 70. výročí osvobození Buchenwaldu. (Yardak)
  • Filmový štáb využíval až 350 komparzistů. (Yardak)
  • Během května 2014 bylo vybráno 100 komparzistů z Česka na dotáčení některých scén u památníku pravého koncentračního tábora Buchenwald v Německu. (EMMY)

Reklama

Reklama